O różnych obliczach Łodzi. Wystawa i przedstawienie

Czytaj dalej
MM

O różnych obliczach Łodzi. Wystawa i przedstawienie

MM

Stowarzyszenie Miłośników Sztuki „Ponadczasowi” zaprasza na spektakl pt. „Łódź, moja miłość”, który zostanie wystawiony w najbliższą niedzielę, 4 września, o godz.19.15 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56.

Będzie to już 19. przedstawienie, od premiery obejrzało je ponad 2000 widzów. Aktorzy zabiorą łodzian w podróż przez historię naszego niezwykłego miasta, opowiedzianą z miłością i nostalgią.

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Aleksandra Czerczyńska, której pomagała Alicja Wieczorek. Kierownikiem muzycznym jest Mariusz Ambroszczyk. Występują aktorzy zespołu teatralnego SMS „Ponadczasowi”. Bilety na sztukę w cenie 15 i 20 zł są do nabycia w kasie AOIA i przez internet.

Natomiast jutro, 31 sierpnia, można wybrać się do Muzeum Miasta Łodzi przy ul.Ogrodowej 15. O godz. 15. 30 przewodniczka Beata Kamińska będzie oprowadzać po wystawie „Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań”. Zostały na niej przedstawione realia życia miejskiego do 1939 roku.

Poprzez archiwalne fotografie, rozwiązania aranżacyjne i scenograficzne oraz treści audiowizualne, ekspozycja unaocznia przejawy wielokulturowości dawnej Łodzi z jej pozytywami i negatywami. Na zwiedzanie trzeba się zapisać pod numerami (42) 307-13-82, 692-926-319. Bilety kosztują 3 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy).

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.