O sadzeniu drzew w cieniu sporu o S6

Czytaj dalej
Fot. Fot. Łukasz capar
Zbigniew Marecki

O sadzeniu drzew w cieniu sporu o S6

Zbigniew Marecki

Choć wczoraj sporą część cotygodniowej konferencji prezydenta Słupska zajęła dyskusja o S6, to pojawiły się także i inne tematy.

O tym, jakie argumenty pojawiły się wczoraj podczas konferencji prasowych poseł Jolanty Szczypińskiej i prezydenta Roberta Biedronia na temat kłopotów z budową drogi S6, piszemy na stronie pierwszej. Choć prezydent i jego zastępca Marek Biernacki przyszli na spotkanie z dziennikarzami z mapką poglądową, którą przygotował wicepremier Morawiecki (region słupski oznaczono na niej jako pierwszy w kraju, który wymaga inwestycji komunikacyjnych), to jednak nie mogli pochwalić rządu, bo ich zdaniem powoli wycofuje się on z obietnic złożonych mieszkańcom regionu.

Za to dziennikarze usłyszeli, że już wkrótce w Słupsku rozpocznie się akcja sadzenia drzew, jako forma reakcji na ustawę PiS, która pozwala na wycinanie drzew na prywatnych działkach, która zdaniem prezydenta Biedronia spowodowała, że Polska zmienia się w kraj zasypany trocinami. W związku z tym magistrat zaprasza 2 marca o godz. 12.30 na wspólne sadzenie drzew w parku PCK przy ul. Małcużyńskiego w Słupsku. Młode drzewa kupione za unijne pieniądze będą też sadzone w innych częściach miasta (przy ul. Zaborowskiej, Hubalczyków, Konarskiego i Lipowej).

Ponadto poinformowano, że w ratuszu powstał już Gminny Program Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025. Magistrat zachęca do oceny projektu dokumentu, który można znaleźć na miejskiej stronie internetowej. Mieszkańcy będą mogli ocenić efekty działań urzędników od 3 marca do 
3 kwietnia poprzez wypełnienie i dostarczenie formularza uwag i ankiety w nieprzekraczalnym terminie do 3 kwietnia 2017 r. Można to zrobić drogą korespondencyjną na adres: Wydział Zarządzania Funduszami Urząd Miejski w Słupsku, pl. Zwycięstwa 1, 76-200 Słupsk (decyduje data wpływu do urzędu), drogą elektroniczną na: [email protected] lub osobiście do Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego w Słupsku, pl. Zwycięstwa 1, Mały Ratusz, pok. 204 .

Zaplanowano także spacery badawcze po obszarze rewitalizacji, które odbędą się 18 i 25 marca 2017 r. o godz. 10 - informacja o miejscu rozpoczęcia spaceru badawczego podana zostanie każdorazowo co najmniej 7 dni kalendarzowych przed datą spaceru.

Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.