Od Nowego Roku promocja na lokal

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Alek [email protected]

Od Nowego Roku promocja na lokal

Alek [email protected]

Od stycznia można składać wnioski w sprawie wykupu mieszkań komunalnych. Uchwała już jest. Przyjęto ją z błędem.

- Zachęcamy mieszkańców Słupska, aby byli gospodarzami we własnych domach - objaśniał podczas wczorajszej konferencji prasowej radny Paweł Szewczyk. Platforma Obywatelska zwołała ją, by raz jeszcze przypomnieć o możliwości wykupu mieszkań komunalnych ze zniżką. - Zwiększamy bonifikatę do 90 procent. Chcemy, aby słupszczanie nabywali lokale - tłumaczył.

Promocja jest czasowa i będzie obowiązywać od pierwszego stycznia przyszłego roku do końca czerwca. Choć obejmuje prawie 4,2 tys. lokali, to autorzy uchwały liczą, że uda się sprzedać ok. 250 mieszkań, co ma dać miastu 3 mln zł.

Jednak nie każde mieszkanie komunalne objęte jest zniżką. Ze sprzedaży wyłączone zostały te lokale, które są usytuowane w budynkach oddanych do użytku po 1 stycznia 2000 roku oraz mieszkania socjalne. Również mieszkania położone w obiektach przeznaczonych do rozbiórki czy usytuowane w obiektach niemieszkalnych, np. w szkołach. Jest też zapis mówiący, że właścicielem komunalnego lokalu nie zostanie jego najemca lub jego małżonek, jeśli jest właścicielem innego lokalu, domu lub przysługuje mu prawo do mieszkania spółdzielczego. Uchwała nie zajmuje się i nie wnika w powody, dla których ktoś z prawem do innego mieszkania wciąż zajmuje lokal komunalny.

Choć uchwałę przyjęto większością głosów podczas ostatniej, burzliwej sesji rady miasta, to nie można wykluczyć, że rajcy będą zajmować się nią ponownie w grudniu. Powód? Uchwała powołuje się w dwóch miejscach na własny zapis, który nie istnieje. Wykreślono go w ramach autopoprawki zapominając o korekcie w pozostałych miejscach tekstu. Wczoraj Biuro Rady Miejskiej podkreślało, że to błąd pisarski. Takie też zapewnienia usłyszeliśmy od Beaty Chrzanowskiej, przewodniczącej rady, która dodaje, że uchwała jest ważna. Dziś sprawę badać ma zespół radców prawnych ratusza.

- Poprawka zostanie wprowadzona na najbliższej, grudniowej sesji - objaśnia Tadeusz Bobrowski, wiceprzewodniczący rady.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.