Odchodzą szefowie pediatrii i ortopedii

Czytaj dalej
Fot. Fot. Łukasz Capar
Monika Zacharzewska

Odchodzą szefowie pediatrii i ortopedii

Monika Zacharzewska

Będą zmiany na stanowiskach ordynatorów oddziałów pediatrycznego i chirurgii urazowo-ortopedycznej słupskiego szpitala.

Leszek Dębicki, szef oddziału pediatrycznego, który związany jest ze słupskim szpitalem od prawie 20 lat, złożył wypowiedzenie z pracy.

- Chciałem pożegnać się bez emocji, ale się nie da, kiedy pan prezes szpitala w telewizji insynuuje, że odchodzę, bo jestem zmęczony - mówi lekarz. - Otóż nie jestem, chcę pracować jeszcze przynajmniej 10 lat, ale nie w takich warunkach, jak na tym oddziale.

Lekarz nie ukrywa, że jest w konflikcie z prezesem szpitala od lutego, kiedy to przy pediatrii zarząd szpitala uruchomił dziecięcy SOR.

- Oddział to nie ambulatorium. Nie można tego robić, gdy jest taki problem z obsadą. Teraz na oddziale pracuję ja, moja zastępczyni i jedna asystentka. Mamy 40 łóżek, rocznie przyjmujemy i leczymy prawie trzy tysiące małych pacjentów. - mówi. - Chciałem rozwijać oddział, otworzyć pododdział neurologiczny, wysłałem na specjalizację swoją zastępczynię, walczyłem o akredytację na oddziale, ale tak się nie da pracować. Rezygnuję ze współpracy z panem prezesem Sapińskim.

Okres wypowiedzenia doktora Dębickiego upływa 31 grudnia i do tej pory będzie on pracował na oddziale.

- Doceniamy wkład pana doktora w budowanie oddziału. Obecnie prowadzimy rozmowy z panem doktorem habilitowanym, który jest zainteresowany objęciem funkcji ordynatora i rozwinięciem działalności naszej pediatrii, także w dziedzinie endokrynologii dziecięcej oraz diabetologii - mówi Alicja Rojek, rzeczniczka słupskiego szpitala.

Natomiast już 7 listopada nowy szef obejmie obowiązki ordynatora na oddziale chirurgii urazowej i ortopedycznej, bo, jak informuje rzeczniczka szpitala, w wyniku rozmowy z zarządem szpitala doktor Konrad Danielkiewicz za porozumieniem stron zrezygnował z pełnienia funkcji ordynatora tego oddziału.

Już wiadomo, że jego funkcję przejmie doktor Michał Tabiszewski, który wcześniej pracował między innymi w szpitalach w Poznaniu, Szczecinku i w Drawsku Pomorskim.

- Planujemy zmiany w zakresie organizacji pracy na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Chcemy zwiększyć liczbę wykonywanych zabiegów alloplastyki kolana oraz bioder i budujemy zespół, który pomoże nam w realizacji tego planu, tym bardziej że Ministerstwo Zdrowia planuje podjęcie kroków mających na celu skrócenie czasu kolejek oczekiwania na zabieg - tłumaczy Alicja Rojek.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.