Osiedlowymi drogami jeździmy wolniej

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Daniel Klusekdaniel.klusek@gp24.pl

Osiedlowymi drogami jeździmy wolniej

Daniel Klusekdaniel.klusek@gp24.pl

Dzisiaj zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na osiedlu Słowińskim. Kierowcy muszą tam szczególnie uważać na skrzyżowaniach.

Już w połowie listopada pojawiły się tam znaki informujące, że niebawem kierowców obowiązywać tam będą inne rozwiązania. Wszystko po to, by kierowcy zdążyli się oswoić z obowiązującą od dzisiaj organizacją ruchu. Teraz zdemontowane zostały znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania.

- Stały się one bowiem skrzyżowaniami równorzędnymi - mówi Sebastian Michałowski, miejski inżynier ruchu. - Na osiedlowych uliczkach zamontowaliśmy również progi zwalniające, przebudowane zostały tarcze skrzyżowań. Już od kilku tygodni obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

W strefie tempo 30 znajdują się ulice z kwartału: Lawendowa, Gdańska, Świętego Piotra, Sierpinka, Kaszubska, Madalińskiego i Hołdu Pruskiego.

- Spośród ulic okalających strefę tempo 30 wyłączone zostaną ulice Gdańska, Świętego Piotra, Sierpinka i Kaszubska - mówi miejski inżynier ruchu.

To oznacza, że na tych ulicach wciąż można jeździć z prędkością 50 km/h. Natomiast na ulicach Lawendowej, Madalińskiego i Hołdu Pruskiego, które zamykają osiedle Słowińskie jeździmy już wolniej.

Taką zmianę miasto wprowadza po to, by uspokoić ruch na osiedlowych uliczkach. O takie rozwiązanie prosili mieszkańcy tej części Słupska.

Daniel Klusekdaniel.klusek@gp24.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.