Ostre zwarcie w Sejmie

Czytaj dalej
Fot. ADAM GUZ
Zbigniew Marecki

Ostre zwarcie w Sejmie

Zbigniew Marecki

Od piątku w Polsce trwa najostrzejszy w tej kadencji kryzys parlamentarny.

Polityczna wojna między rządzącą Zjednoczoną Prawicą a partiami opozycyjnymi (PO, Nowoczesną i PSL) w piątek doprowadziła do kryzysu parlamentarnego. Wybuchł on, gdy w piątek podczas debaty nad budżetem państwa na 2017 rok Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, wykluczył z obrad posła Michała Szczerbę (PO), który zdenerwował go swoją wypowiedzią. Wtedy posłowie PO zaczęli domagać się od marszałka zmiany decyzji. Gdy się na to nie zgodził, zaczęli okupować sejmową mównicę i fotel marszałka.

Posłowie PiS i ich koalicjanci nie dali się zastraszyć. Przenieśli obrady do sali kolumnowej w Sejmie, gdzie przyjęli ustawę budżetową i m.in. ustawę dezubekizacyjną.

Zdaniem opozycji zrobili to, łamiąc prawo. Grupa rządząca przekonuje natomiast, że prawa nie złamała, ale zrobiła wszystko, aby nie doszło do obalenia demokratycznie wybranych władz. Opozycja nadal okupuje Sejm, a we wtorek budżetem ma się zająć Senat RP.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.