Daniel Klusek

Parkometr w strefie płatnej nie chciał przyjąć gotówki

W parkometrach można płacić kartą i bilonem. W parkometrach można płacić kartą i bilonem.
Daniel Klusek

Kierowca twierdzi, że nie mógł zapłacić za parkowanie w centrum Słupska. Parkometr nie chciał przyjąć gotówki, a on nie ma karty płatniczej.

Chodzi o parkometr u zbie­gu ulic Piekiełko i Za­menhofa.

- To urządzenie nie przyjmuje gotówki. A ja nie mam karty płatniczej - mówi czytelnik. - W czasie, gdy poszedłem do innego parkometru, praco­w­nik strefy mógł zobaczyć, że nie wykupiłem biletu i musiałbym zapłacić karę.

W Zarządzie Infrastruktury Miejskiej zapewniono nas, że we wszystkich parkometrach miejskich można zapłacić zarówno kartą, jak i bilonem.

- Awarie czy przerwy w pra­cy urządzeń się zdarzają, ale są szybko naprawiane. Na każdym urządzeniu jest numer telefonu do biura strefy. Jeśli dostajemy informację o usterce, ekipa usuwa ją już po kil­ku minutach - mówi Tomasz Orłow­ski, kierownik działu eksploatacji i inwestycji w ZIM. - Zdarza się, że bilon nie jest przyjmowany, bo monety są już wysłużone, czyli lżejsze, i urządzenie wyrzuca je do pojemnika na re­sztę, z czerwoną klapką.

W takich przypadkach i w ra­zie awarii parkometru należy wykupić bilet w najbliższym urządzeniu. Jeśli w międzyczasie dostaniemy wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, można wysłać je do biura strefy faksem, listownie lub e-mai­lem, a opłata taka zostanie anulowana.

W dniu, w którym czytelnik nie mógł zapłacić gotówką, w tym parkometrze bilety kiero­wcy kupili sześć razy, płacąc kar­tą, i ponad 20 razy, wrzucając gotówkę.

Daniel Klusek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.