Pasażerowie mówią, jak chcą jeździć

Czytaj dalej
Fot. Fot. Łukasz capar
Daniel [email protected]

Pasażerowie mówią, jak chcą jeździć

Daniel [email protected]

Ponad 150 propozycji i uwag złożyli mieszkańcy Słupska i okolic do projektu nowego rozkładu jazdy autobusów MZK

O tym, że Zarząd Infrastruktury Miejskiej przygotowuje nowy rozkład jazdy autobusów, pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. ZIM stworzył siatkę połączeń, ale mieszkańcy Słupska i okolic mieli możliwość wnoszenia własnych propozycji dotyczących tras poszczególnych linii, jak i godzin odjazdów poszczególnych kursów.

- Dostaliśmy ponad 150 zgłoszeń, zarówno telefonicznych, jak i nadesłanych pocztą tradycyjną i elektroniczną - mówi Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu z Zarządzie Infrastruktury Miejskiej. - Zainteresowanie nowym rozkładem jazdy wśród naszych pasażerów było więc spore. Teraz wszystkie propozycje są analizowane.

Znaczna część zgłoszeń dotyczyła połączeń wczesnorannych, tych, które odbywają się przed godz. 6, którymi mieszkańcy dojeżdżają do pracy.

- Każdej takiej propozycji będziemy się przyglądać. To, czy ją przyjmiemy, zależeć będzie zarówno od naszych możliwości finansowych, jak i od wyników badań marketingowych, które pokazują zainteresowanie poszczególnymi połączeniami o konkretnych godzinach - mówi Marcin Grzybiński.

Sporą szansę na realizację mają propozycje mieszkańców podsłupskich miejscowości, którzy dojeżdżają do miasta.

- Wspólnie z przedstawicielami gmin Słupsk i Kobylnica będziemy starać się dostosować siatkę połączeń do potrzeb mieszkańców - zapowiada przedstawiciel ZIM.

Słupszczanie również doczekają się zmian, na jakie czekają. - Planowaliśmy, by linia numer 18 jechała w kierunku szpitala ulicą Deotymy, a nie Wojska Polskiego, jak obecnie. Pasażerowie stwierdzili jednak, że 18 powinna nadal jeździć ulicą Wojska Polskiego i tak zostanie - mówi Marcin Grzybiński. - Mieszkańcy narzekali również, że nie było całorocznego połączenia na trasie z okolic dworców PKP i PKS do szpitala. To się zmieni, bo ulicą Wojska Polskiego pojadą też linie numer 19 i nowa linia 14, która kursować będzie z osiedla Niepodległości przez centrum miasta do szpitala.

Nowy rozkład jazdy autobusów MZK, uzupełniony o część sugestii mieszkańców Słupska i okolic, ma zacząć obowiązywać od marca, najpóźniej od kwietnia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.