Wojciech Kulig

Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Remonty szkół w powiecie sławieńskim

Trwa remont elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. Dyrekcja informuje, że  wymieniono także kilka okien w salach klasowych. Fot. Wojciech Kulig Trwa remont elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. Dyrekcja informuje, że wymieniono także kilka okien w salach klasowych.
Wojciech Kulig

Trwa ostatni tydzień wakacji. W powiecie sławieńskim kończą się ostatnie remonty szkół. Do zajęć przygotowują się także uczniowie.

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, a to oznacza ostatnie przygotowania przed pierwszym dzwonkiem w szkołach. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych szkołach na terenie powiatu sławieńskiego.

Gmina Malechowo

Okres wakacyjny bardzo dobrze wykorzystano w gminie Malechowo.

- Wymieniono stare, energochłonne oprawy oświetleniowe na energooszczędne oprawy ledowe. Dzięki temu wzrośnie komfort użytkowania obiektu sportowego zarówno przez uczniów placówki, jak też przez mieszkańców - informują nas władze gminy Malechowo.

To wszystko dzięki projektowi „Modernizacja oświetlenia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niemicy” . Jak widać, wakacje to czas odpoczynku dla uczniów, ale też doskonały okres na przeprowadzanie modernizacji i wszelkich remontów w szkole.

Gmina Sławno

Wakacyjne prace nie zwolniły także w gminie Sławno. W Zespole Szkół w Sławsku wymieniono nieszczelne i zniszczone okna.

- W czasie tegorocznych wakacji ponad 30 starych okien po stronie północnej i południowo-zachodniej budynku zastąpiono nowymi, energooszczędnymi - informuje nas Agnieszka Czarnuch z Urzędu Gminy Sławno.

Także w ścianie szczytowej szkoły od strony boiska wymieniono jedno z okien i zainstalowano 3 kolejne, by doświetlić wnętrze budynku. W kolejnych latach planowana jest wymiana pozostałej stolarki okiennej.

Cały czas trwa budowa Szkoły Podstawowej w Żukowie.

Kładzione są wykładziny i malowane kolejne pomieszczenia. Zamontowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, a w sali sportowej działa już system nagłośnieniowy.

- Także otoczenie budynku nabiera już wyrazu. Kładzione są bruki, w które wkomponowane będą tereny zielone - dodaje Agnieszka Czarnuch.

Sławno i Darłowo

Dużo remontów jest prowadzonych również w dwóch miastach powiatu sławieńskiego. W Zespole Szkół Morskich w Darłowie odświeżono kilka pomieszczeń. Jak nas informuje dyrekcja placówki odmalowano 3 sale klasowe. Pędzle i farby poszły w ruch także w Zespole Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie. Wszytko po to, by zdążyć przed 4 września, kiedy to rozpocznie się rok szkolny 2017/2018.

- Przez cały okres wakacji przeprowadzone zostały prace porządkowe. Odświeżone zostały pomieszczenia. Sale klasowe odmalowano. Wymieniona została glazura w łazienkach i szatni - mówi nam Wioletta Grzebień z Zespołu Szkół im. J.H. w Sławnie.

Poważne remonty przeprowadzono z kolei w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Prace wykończeniowe jeszcze trwają.

- Mieliśmy kompleksowy remont sali gimnastycznej. Wymienione zostało ogrzewanie i oświetlenie. Odnawiano również powierzchnie ścian i sufitu. Dodatkowo został odmalowany hol przy sali gimnastycznej - mówi nam Marian Krakowski, dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

Jak podaje dyrekcja szkoły, przeprowadzony został też gruntowny remont korytarza na pierwszym piętrze. Wymienione zostały drzwi oraz wykładzina podłogowa. Odmalowano ściany i sufity. W dalszym ciągu trwa także remont elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. Dyrekcja informuje, że wymienione zostały też niektóre okna.

Szał w sklepach

Tymczasem w sklepach papierniczych trwa prawdziwy zakupowy szał. W ostatnich dniach sklepy są oblegane przez rodziców, którzy przygotowują dzieciom wyprawki do szkoły.

W sklepach typowo papierniczych ceny są stosunkowo wyższe, niż w roku poprzednim. Za szkolny plecak najtaniej zapłacimy około 50 złotych. Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko miało na torbie obrazki ze znanych filmów, czy baje,k trzeba będzie zapłacić nawet do 260 złotych. Ceny piórników wahają się od 15 złotych bez wyposażenia do nawet 50 złotych z kredkami, długopisami i innymi przyborami. Koszulkę na wf znajdziemy za około 18 złotych.

Spodenki w cenie 14 złotych. Cyrkiel w zestawie z linijką to koszt 8,50 zł. Za zeszyt 60-kartkowy w miękkiej oprawie zapłacimy 2,50. Taniej jest w supermarketach, gdzie komplet 5 zeszytów znajdziemy w cenie 5 złotych, a kredki kupimy za około 4 złote.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.