Piotr Polechoński

Pierwszy w diecezji Dom Akademicki powstał na terenie jednej z koszalińskich parafii

Ksiądz Remigiusz Szauer i pierwsi mieszkańcy koszalińskiego Domu Akademickiego Fot. Radek Koleśnik Ksiądz Remigiusz Szauer i pierwsi mieszkańcy koszalińskiego Domu Akademickiego
Piotr Polechoński

Kilkoro studentów zawsze będzie mogło tutaj znaleźć dach nad głową, ale najważniejszy cel jest inny: stworzenie miejsca, w którym duszpasterstwo akademickie w pełni będzie mogło realizować swoje potrzeby i zadania.

Koszaliński Dom Akademicki swoją działalność zaczął kilka dni temu i został zlokalizowany na terenie parafii p.w. Ducha Świętego . Chodzi o jeden z budynków przylegających do Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II, dawnej siedziby sióstr zakonnych, które przez lata pracowały w koszalińskiej parafii.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.