Zbigniew Marecki

PiS zmienia strukturę organizacyjną w województwie pomorskim

W grudniu w Słupsku odbędzie się zjazd partii, który wybierze władze dla partyjnego okręgu, który będzie obejmował pięć powiatów oraz miasto Słupsk. Fot. Archiwum W grudniu w Słupsku odbędzie się zjazd partii, który wybierze władze dla partyjnego okręgu, który będzie obejmował pięć powiatów oraz miasto Słupsk. Zjazd przygotowuje poseł Jolanta Szczypińska.
Zbigniew Marecki

W grudniu w Słupsku odbędzie się zjazd partii, który wybierze władze dla partyjnego okręgu, który będzie obejmował pięć powiatów oraz miasto Słupsk. Zjazd przygotowuje poseł Jolanta Szczypińska.

W ten sposób słupsko-gdyński okręg wyborczy, który do tej pory stanowił także jeden okręg polityczny PiS na czele z posłem Januszem Śniadkiem, zostanie rozdzielony. Według niektórych mediów to rezultat konfliktu personalnego między poseł Jolantą Szczypińską a posłem Januszem Śniadkiem.

- Tu nie chodzi o konflikt personalny, ale o specyfikę problemów, bo inne problemy są ważne dla subregionu gdyńskiego, a inne dla subsergionu słupskiego - wyjaśnia poseł Szczypińska. Jak nam powiedziała, nowy okręg polityczny PiS mają tworzyć: miasto Słupsk, powiat słupski, powiat człuchowski, powiat lęborski, powiat bytowski i powiat chojnicki.

- Na razie jestem powołanym przez prezesa pełnomocnikiem, który ma przygotować grudniowy zjazd okręgu. W czasie jego trwania zostaną wybrane władze polityczne nowej struktury - dodaje poseł Szczypińska.

Czy ta zmiana oznacza przygotowanie do formalnego wyodrębnienia słupskiego okręgu wyborczego? - Na razie na ten temat nie rozmawialiśmy, ale nie jest to wykluczone - stwierdza poseł Szczypińska.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.