Plany na nowy park w Koszalinie

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Łukasz Okoński

Plany na nowy park w Koszalinie

Łukasz Okoński

Jest szansa na to, aby mieszkańcy osiedla Unii Europejskiej otrzymali nowy park.

Nowy park ma się rozciągać od ulicy Władysława IV, przez ulicę Włoską, Hiszpańską aż do ogródków działkowych za ulicą Holenderską. Rada osiedla Unii Europejskiej, która kryje się za projektem, liczy na to, że w przeciągu kilku lat inwestycja zostanie zakończona.

Koncepcja parku zakłada wybudowanie alejki spacerowej. Powstanie także droga dla rowerów, oświetlenie, ławki. W planach jest też oczywiście posadzenie kwiatów, drzew i krzewów. Zdaniem pomysłodawców park to świetne uzupełnienie istniejącego już obok orlika, placu rekreacyjnego oraz placu zabaw dla młodszych dzieci.

Plan jest dobry

Wniosek w sprawie parku został już złożony do Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. Projekt jest na etapie sporządzania dokumentacji technicznej.

- Miasto przewidziało na ten cel 47 tysięcy złotych - mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy miasta. - W projekcie uwzględniona jest do realizacji część wypoczynkowo-rekreacyjna. Obecnie jest obmyślane wykonanie projektu a następnie jego realizacja. Przetarg na ostateczne wykonanie inwestycji jest planowany na koniec wakacji - dodaje.

Kiedy i za czyje pieniądze

Jeszcze nie jest znany termin, w jakim powstanie park. -Wszystko tak naprawdę zależy od pieniędzy - wyjaśnia Adam Bochra, przewodniczący Rady Osiedla Unii Europejskiej. - Rada spróbuje pozyskać fundusze unijne, wojewódzkie, a może nawet ten projekt będzie mógł być sfinansowany w ramach budżetu obywatelskiego. W każdym razie nie będziemy polegać głównie na miejskich funduszach. Zamierzamy za to aktywnie działać - dodaje.

Łukasz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.