Płatne parkowanie tylko w dni powszednie, ale parkometr czynny bez przerwy

Zdaniem czytelnika, informacje znajdujące się na parkometrach mogą wprowadzać w błąd kierowców Zdaniem czytelnika, informacje znajdujące się na parkometrach mogą wprowadzać w błąd kierowców

- Informacja na parkometrach może wprowadzać w błąd kierowców, którzy nie wiedzą, że za parkowanie w weekend się nie płaci - twierdzi czytelnik.

O sprawie już pisaliśmy, ale wracamy do tematu, bo czytelnicy wciąż mają wątpliwości co do zasad funkcjonowania parkometrów. Tym razem z redakcją skontaktował się pan Adam.

- Przy okazji wymiany parkometrów pojawił się na nich opis: „Parkometr czynny całodobowo 7 dni w tygodniu”. Niestety, opis ten wielu ludzi wprowadza w błąd, ponieważ jest interpretowany jako strefa płatnego parkowani 7 dni w tygodniu - twierdzi czytelnik. - Wiele osób nabiera się na ten opis i opłaca postój auta w dni wolne od parkowania.

Zdaniem mężczyzny, napis, że parkometr obowiązuje w dni robocze od 9 do 17, jest bardzo mały i nie przykuwa uwagi. - Być może potrzebna jest dodatkowa informacja o tym, kiedy strefa jest płatna - proponuje pan Adam.

Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej, przypomina, że parkometry od początku funkcjonowania strefy były czynne każdego dnia i informacje o tym widniały na urządzeniach.

- Jeśli kierowcy wykupią bilet w czasie, kiedy strefa nie jest płatna, bilet będzie ważny od początku czasu, w którym ponownie trzeba będzie za niego zapłacić - tłumaczy Jarosław Borecki. - Zatem jeśli ktoś wykupi bilet np. we wtorek po godz. 17, będzie on uprawniał do parkowania w środę od godz. 9, kiedy strefa będzie płatna. Jeśli jednak ktoś przez pomyłkę wykupi bilet np. w weekend, może dostarczyć osobiście lub e-mailowo pismo do biura Strefy Płatnego Parkowania i po zweryfikowaniu przez pracowników pieniądze zostaną zwrócone.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.