Bogumiła Rzeczkowska

Pobili na polu i pozostawili na pastwę losu

Pobili na polu i pozostawili na pastwę losu
Bogumiła Rzeczkowska

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem śmiertelnego pobicia 49-letniego mieszkańca Cewic.

- W środę po południu dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o znalezieniu w polu na terenie gminy Cewice zwłok 49-letniego mężczyzny, mieszkańca tej gminy - informuje biuro prasowe pomorskiej policji. - Ze zgłoszenia wynikało, że ciało znaleźli członkowie jego rodziny, którzy zaniepokojeni jego nieobecnością od niedzieli, rozpoczęli poszukiwania.

Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z Cewic oraz śledczy z Lęborka. Zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną. Z opinii lekarza wynikało, że mężczyzna zmarł najprawdopodobniej wskutek pobicia.

- Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo i już po kilku godzinach zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec gminy Cewice. Do zatrzymania drugiego mężczyzny, 20-letniego mieszkańca gminy Czarna Dąbrówka, doszło jeszcze tego samego wieczora. Mężczyzna ten przebywał na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie sławieńskim i został zatrzymany przez tamtejszych policjantów.

Według ustaleń, w niedzielę po południu w okolicach przystanku autobusowego w gminie Cewice, 49-latek najprawdopodobniej spożywał z tymi mężczyznami alkohol. Doszło do kłótni, podczas której pokrzywdzony został pobity i pozostawiony na polu, gdzie zmarł. W piątek podejrzanych przesłuchiwał prokurator. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.