Joanna

Pociąg się spóźnił? Reklamujcie usługę!

Wypłata odszkodowania za opóźnienie następuje w ciągu miesiąca od złożenia wniosku. Fot. Radosław Brzostek Wypłata odszkodowania za opóźnienie następuje w ciągu miesiąca od złożenia wniosku.
Joanna

Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane. Zgodnie z nimi co trzeci pociąg PKP Intercity w te wakacje się spóźniał. To fatalne wyniki. Średni czas opóźnienia pociągów - z wyłączeniem spóźnień poniżej 5 minut - wynosi 17 minut i 48 sekund. Tymczasem Unia chce wprowadzić regulacje, że za opóźnienie powyżej 2 godzin, przewoźnik ma oddawać 100 procent ceny biletu.

Koleje regionalne w statystykach nie wyglądają tragicznie - na czas dociera 87,31% składów. PKP Intercity z punktualnością ma za to dużo większy problem. W trzecim kwartale tego roku jedynie 66,68% pociągów tego przewoźnika kursowało zgodnie z rozkładem jazdy.

W tym okresie na 460 tysięcy pociągów, spóźnienie powyżej 5 minut, miało ponad 55 tysięcy składów, powyżej dwóch godzin - 621.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna

W zakresie moich zainteresowań leżą tematy zdrowotne oraz te z zakresu szeroko pojętego stylu życia, m.in. kulinaria, moda, ale też książki, kino, czy muzyka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.