Zbigniew Marecki

Podejrzany o morderstwo taksówkarza leczył się psychiatrycznie

25-latek został aresztowany. Obrońca nie widzi powodów, by występować o uchylenie decyzji sądu rejonowego. Fot. Krzysztof Piotrkowski 25-latek został aresztowany. Obrońca nie widzi powodów, by występować o uchylenie decyzji sądu rejonowego.
Zbigniew Marecki

Obrońca 25-latka podejrzanego o zamordowanie słupskiego taksówkarza w Głobinie chce, aby go zbadali biegli psychiatrzy.

Z takim wnioskiem zamierza wystąpić mecenas Wojciech Kaczmarek, który ustalił, że przed tym tragicznym wydarzeniem 25-latek z Głobina leczył się psychiatrycznie. Miał także bardzo dziwnie opowiadać o tym zdarzeniu w momencie, kiedy został zatrzymany.

Podczas relacji, którą zaprezentował policjantom, nie okazywał żadnych emocji. Za to relacjonował swoje poczynania bardzo szczegółowo. Z tych powodów obrońca uważa, że należy włączyć do dokumentacji sprawy dokumenty z wcześniejszego leczenia zatrzymanego i powołać biegłych, którzy przeprowadzą jego obserwację. Natomiast obrońca nie widzi podstaw, aby występować o uchylenie aresztu wobec 25-latka, który wobec niego zastosował Sąd Rejonowy w Słupsku.

Przypomnijmy, do zabójstwa 65-letniego taksówkarza doszło we wtorek, 22 listopada. Rodzina taksówkarza zgłosiła policji, że mężczyzna nie wrócił z pracy do domu. Tego samego dnia policja rozpoczęła poszukiwania i ok. godz. 22 znalazła ciało martwego mężczyzny w jego taksówce. Siedział na fotelu pasażera.

Ze wstępnych wyników sekcji wynikało, że został on uduszony.

Podczas wstępnych przesłuchań miał to potwierdzić zatrzymany. Przyznał, że w trakcie jazdy taksówką przesiadł się na miejsce za taksówkarzem, zdjął pasek i udusił kierowcę w czasie sporu o wysokość zapłaty.

Na razie podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa oraz dokonania rozboju. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu nawet dożywocie, chyba że biegli stwierdzą, że był niepoczytalny w czasie tragicznego czynu.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.