Podejrzany o włamania wpadł w ręce słupskich kryminalnych

Czytaj dalej
Marcin Wójcik [email protected]

Podejrzany o włamania wpadł w ręce słupskich kryminalnych

Marcin Wójcik [email protected]

Wczoraj policjanci na al. 3 Maja zatrzymali podejrzanego o serię włamań.

W godzinach porannych na osiedlu Zatorze, w rejonie al. 3 Maja, policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z serią włamań, do których dochodziło tam w ostatnim czasie. W tej chwili mundurowi ustalają, czy podejrzany rzeczywiście jest włamywaczem. Słupska policja ograniczyła się do krótkiego komunikatu rzecznika.

- Działania policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który prawdopodobnie ma związek z włamaniami do domów i mieszkań. W tej chwili ustalamy, czy zatrzymany rzeczywiście ma z nimi związek oraz jaka jest skala tego procederu - poinformował komisarz Robert Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W związku z trwającymi procedurami funkcjonariusze nie mogą jeszcze podawać szczegółów sprawy. W najbliższym czasie mundurowi przekażą więcej informacji.

Przypomnijmy, że od lat w okresie wakacyjnym w Słupsku mamy do czynienia z plagą seryjnych włamań do domów i mieszkań. Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowano w lipcu i sierpniu. Podczas największej serii, trzy lata temu, po opisaniu sprawy policja wystosowała specjalny apel do mieszkańców, prosząc o czujność i rozwagę, gdy będziemy wychodzić z domu. Wtedy komendant słupskiej policji poprosił też o pomoc kurię, dzięki czemu do akcji włączyli się również słupscy księża. W każdą niedzielę duchowni odczytywali z ambon policyjny apel, prosząc wiernych ze Słupska o czujność i wzmożoną ostrożność.

Po apelach włamań było mniej, ale potem ponownie doszło do kolejnej serii. Tylko we wrześniu dwa lata temu okradziono w Słupsku kilkanaście mieszkań. Dziś też policja apeluje o ostrożność. Pamiętajmy, aby nie wpuszczać obcych osób na klatkę schodową, a jeśli takich zauważymy, pytajmy o cel wizyty. Jeśli usłyszymy hałas u sąsiada, którego nie powinno być w domu, wezwijmy policję.

Marcin Wójcik [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.