Pokazali koncepcję nowej hali w Słupsku

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Grzegorz Hilarecki

Pokazali koncepcję nowej hali w Słupsku

Grzegorz Hilarecki

Podczas specjalnej konferencji prasowej władze miasta pokazały gotową koncepcję hali i dokończenia Trzech Fal.

- Chcieliśmy państwu jak najszybciej pokazać projekt - tłumaczył przyczyny czwartkowej konferencji przed ratuszem prezydent Robert Biedroń. Najpierw jednak mówiono o dokończeniu aquaparku. Andrzej Wójtowicz, prezes Wodociągów, pracuje nad finansową i koncepcyjną stroną tej inwestycji.

Przyznał, że obiekt będzie przeprojektowany i konsultowany z mieszkańcami. Budowa ma być wznowiona latem przyszłego roku, a dokończona w październiku 2018. Trzy Fale mają być gotowe przed wyborami samorządowymi, a kosztować będą dodatkowe 25 mln zł.

Harmonogram budowy hali jest taki, że do marca 2017 będą gotowe projekty budowlane i wykonawcze, będzie pozwolenie na budowę i złożone dokumenty w ministerstwie o dofinansowanie. Miasto szacuje, że na halę wyda około 38 mln, w tym dofinansowanie z ministerstwa, pożyczkę unijną i poszuka innych możliwych środków. Budowa nie zacznie się przed 2018 rokiem, koniec w 2020. Najpierw Trzy Fale.

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.