Pół miliona złotych z podatków dla hospicjum w Koszalinie

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Joanna Krężelewska

Pół miliona złotych z podatków dla hospicjum w Koszalinie

Joanna Krężelewska

Urzędy Skarbowe w całej Polsce rozliczyły już darowiznę „1 proc.” w ramach podatku dochodowego. Na konto Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie za rok 2016 wpłynęło 514 tys. 572 zł.

To o około 15 tys. zł mniej, niż rok temu, ale i tak kwota robi wrażenie. - W imieniu zarządu, pracowników, wolontariuszy i przede wszystkim pacjentów hospicjum dziękuję wszystkim, którzy wspierają idee hospicyjną, czyli pomoc osobom w nieuleczalnej chorobie - mówi Krzysztof Plewa, wiceprezes Zarządu Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. - Pieniądze pozwolą na bieżące funkcjonowanie oddziału stacjonarnego i opieki domowej.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.