Połączenia na dobrych torach. Będą tańsze bilety

Czytaj dalej
Marcin Wójcik

Połączenia na dobrych torach. Będą tańsze bilety

Marcin Wójcik

W ostatnim czasie pisaliśmy o zintegrowanym bilecie na transport zbiorowy w województwie pomorskim. Choć plany te wybiegają jeszcze w przyszłość, to już teraz pierwsze kroki poczyniła kolej. Dla słupszczan oznacza to m.in. tańsze bilety.

Wspólny bilet na pociągi kursujące po pomorskich torach powinien zostać wprowadzony wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli na początku grudnia. Do tego projektu przystąpiło już PKP Intercity, SKM Trójmiasto i Przewozy Regionalne. Ministerstwo Infrastruktury dąży do tego, aby do wspólnego przedsięwzięcia dołączyli także inni przewoźnicy, nie tylko samorządowi i z Grupy PKP.

- Dla mieszkańców Pomorza oznacza to przede wszystkim tańsze bilety. Poza tym usprawni to także przesiadki. Ceny biletów będą naliczane na podstawie liczby kilometrów - mówi Michał Szymajda z „Rynku Kolejowego”. Oznacza to także, że im dalej będziemy jechać, tym bilet będzie tańszy, gdyż planuje się wprowadzić tzw. taryfę degresywną - wyjątkowo korzystną dla pasażera.

Wprowadzenie biletu jest już coraz bardziej realne.

- Wprowadzenie wspólnego biletu jest omawiane już od dłuższego czasu. W zeszłym tygodniu odbył się konwent marszałków województw, gdzie poruszano ten temat. Niemal pewne jest, że wprowadzany bilet obejmie spółki z PKP w nazwie i Przewozy Regionalne, natomiast nie wiadomo, czy zdecydują się na to przewoźnicy tacy jak Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie czy Koleje Małopolskie - mówi Szymajda.

Dla mieszkańców Słupska wspólny bilet to koniec kłopotów z przesiadkami i wyborem odpowiedniego przewoźnika, zwłaszcza w przypadku połączenia Słupska z Trójmiastem. Dzięki temu podróż okaże się wygodniejsza i bardziej sprawna. To także dobra wiadomość dla studentów.

Marcin Wójcik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.