Połączenia na dobrych torach. Będą tańsze bilety

Czytaj dalej
Marcin Wójcik

Połączenia na dobrych torach. Będą tańsze bilety

Marcin Wójcik

W ostatnim czasie pisaliśmy o zintegrowanym bilecie na transport zbiorowy w województwie pomorskim. Choć plany te wybiegają jeszcze w przyszłość, to już teraz pierwsze kroki poczyniła kolej. Dla słupszczan oznacza to m.in. tańsze bilety.

Wspólny bilet na pociągi kursujące po pomorskich torach powinien zostać wprowadzony wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli na początku grudnia. Do tego projektu przystąpiło już PKP Intercity, SKM Trójmiasto i Przewozy Regionalne. Ministerstwo Infrastruktury dąży do tego, aby do wspólnego przedsięwzięcia dołączyli także inni przewoźnicy, nie tylko samorządowi i z Grupy PKP.

- Dla mieszkańców Pomorza oznacza to przede wszystkim tańsze bilety. Poza tym usprawni to także przesiadki. Ceny biletów będą naliczane na podstawie liczby kilometrów - mówi Michał Szymajda z „Rynku Kolejowego”. Oznacza to także, że im dalej będziemy jechać, tym bilet będzie tańszy, gdyż planuje się wprowadzić tzw. taryfę degresywną - wyjątkowo korzystną dla pasażera.

Wprowadzenie biletu jest już coraz bardziej realne.

- Wprowadzenie wspólnego biletu jest omawiane już od dłuższego czasu. W zeszłym tygodniu odbył się konwent marszałków województw, gdzie poruszano ten temat. Niemal pewne jest, że wprowadzany bilet obejmie spółki z PKP w nazwie i Przewozy Regionalne, natomiast nie wiadomo, czy zdecydują się na to przewoźnicy tacy jak Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie czy Koleje Małopolskie - mówi Szymajda.

Dla mieszkańców Słupska wspólny bilet to koniec kłopotów z przesiadkami i wyborem odpowiedniego przewoźnika, zwłaszcza w przypadku połączenia Słupska z Trójmiastem. Dzięki temu podróż okaże się wygodniejsza i bardziej sprawna. To także dobra wiadomość dla studentów.

Marcin Wójcik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.