Poleciały głowy w TVP. Za KOD

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Ryży
Wojciech [email protected]

Poleciały głowy w TVP. Za KOD

Wojciech [email protected]

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis zadecydował we wtorek o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawczyniami.

Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska w sobotę chciały w TVP Info przekazać obszerne relacje z marszu Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie zamiast relacji z konferencji poświęconej Światowym Dniom Młodzieży.

Rozwiązano również umowę z Małgorzatą Serafin, która odmówiła w niedzielę emisji na antenie TVP Info dwóch materiałów z sobotniego wydania Wiadomości.

O zwolnieniach TAI poinformowała w specjalnym komunikacie. Leśkiewicz i Siemiątkowska chciały w sobotę w TVP Info relacjonować jako główne wydarzenie marsz KOD, na którym kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów domagało się od rządu Prawa i Sprawiedliwości publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Była to główna informacja dnia w komercyjnych stacjach telewizyjnych.

Kierownictwo TVP Info chciało, żeby jako główny materiał podawano w TVP Info relację z konferencji w sprawie organizacji Światowych Dni Młodzieży. Wobec tego - jak podał portal wirtualnemedia.pl - obie wydawczynie odmówiły realizacji tego zadania i opuściły studio.

We wtorek na kolegium porannym szef TAI Mariusz Pilis poinformował o zwolnieniu obu wydawczyń. „W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawczyniami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską” - głosi komunikat TAI. W komunikacie napisano również, że marsz KOD był ważnym, ale nie najważniejszym tematem tego dnia. - „TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawczynią Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w „Wiadomościach” - informuje TAI.

Według portalu wirtualnemedia.pl chodzi m.in. o materiał Ewy Bugały z sobotniego wydania „Wiadomości”, w którym pokazano, że obecne manifestacje KOD przebiegają bez żadnych przeszkód ze strony władz, natomiast w poprzednich latach policja i służby porządkowe stosowały przemoc np. wobec demonstrujących górników czy na Marszu Niepodległości.

Wirtualnemedia.pl podały również, że podczas wtorkowego kolegium redakcyjnego w TVP Info powiedziano, że kto chce teraz odejść, niech odchodzi, bo potem nie będzie możliwości protestowania. Portal podał, że na odejście zdecydowało się kilkoro dziennikarzy.

Autor: Wojciech Rogacin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.