Police: Remont wiaduktu uprzykrzy życie kierowców

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński [email protected]

Police: Remont wiaduktu uprzykrzy życie kierowców

Marek Jaszczyński [email protected]

To będzie ciężka przeprawa dla kierowców. W tym roku rozpoczną się prace, które utrudnią dojazd ze Szczecina do Polic przez Przęsocin.

- Wiadukt jest w stanie krytycznym - mówi Andrzej Bednarek, starosta policki. - Liczymy na wsparcie remontu wiaduktu z rezerwy mostowej. Na czas remontu część ruchu na pewno będzie się odbywać przez ulicę Nadbrzeżną.

Sam wiadukt nie będzie zamknięty, ruch będzie odbywał się wahadłowo. Ale i tak zdecydowanie łatwiej będzie dojechać do Polic od strony Skolwina, czyli ulicą Nadbrzeżną. Niewykluczone, że w raz z rozpoczęciem remontu zaczną się ogromne korki.

Przetarg na wykonawcę prac zostanie ogłoszony w marcu. Dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy wiaduktu została opracowana jeszcze w ubiegłym roku. W wyniku przebudowy zniesione zostanie ograniczenie tonażowe na wiadukcie (30 ton). Wiadukt na ul. Asfaltowej powstał jeszcze przed drugą wojną światową. Został przebudowany w 1970 roku. Stare przyczółki jednak pozostawiono. Jego nośność wynosi 30 ton. Kilkadziesiąt lat temu nikt nie wyobrażał sobie ciągników z naczepami z 40-tonowymi ładunkami. Dziś to norma na drogach, dlatego konieczna jest przebudowa wiaduktu.

Będzie jeszcze duża przebudowa

Remont wiaduktu to część wielkiej inwestycji rozłożonej na lata. Inwestycja obejmie przebudowę ul. Przęsocińskiej oraz Szczecińskiej. Będzie kosztować 14 mln złotych, przy czym dofinansowanie do inwestycji ma wynieść 4,6 mln złotych. Z zapowiedzi wynika, że po remoncie pojawi się także droga dla rowerów. Ciężar przygotowania dokumentacji spocznie na powiecie polickim.

Realizacja inwestycji drogowych od wiaduktu do granic Szczecina nastąpi w 2018 roku. W sumie przebudowanych zostanie ponad trzy kilometry drogi, z czego ponad dwa kilometry zobowiązał się wyremontować powiat policki.

Z kolei 1,7 kilometra będzie leżało w gestii Szczecina.

Natomiast ulica Nadbrzeżna w Policach doczeka się remontu najwcześniej w 2019 roku. Póki co, na czas remontu wiaduktu, to na ul. Nadbrzeżnej skupi się ruch z północnych osiedli Szczecina.

Marek Jaszczyński [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.