Zbigniew Marecki

Porozumieli się w sprawie premii na Poczcie Polskiej

Porozumieli się w sprawie premii na Poczcie Polskiej
Zbigniew Marecki

Premie w wysokości ponad 950 zł brutto w kwartale mogą otrzymać pracownicy okienek i listonosze Poczty Polskiej.

Nowy system premiowania zarząd Poczty Polskiej uzgodnił z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, działającymi w tej firmie – Związkiem Zawodowym Pracowników Poczty i Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej.

Pierwsze pieniądze trafią na konta już w drugim kwartale 2017 roku. Dokument przewiduje wpływ indywidualnych wyników pracy na wysokość tej części wynagrodzenia. W przypadku doręczycieli i pracowników sortowni prawie 2/3 premii będzie stanowiła premia czasowo-jakościowa, na której wysokość wpłynie jakość wykonywanej pracy i zaangażowanie, a także liczba przepracowanych dni w danym miesiącu.

Do tego dojdzie premia zadaniowa wypłacana, jeśli zarówno pracownik, jak i jego jednostka organizacyjna zrealizują zaplanowane na dany okres zadania. Dodatkowo, gdy firma w danym kwartale osiągnie zakładany wynik na poziomie co najmniej 100 proc., wszystkie osoby, które otrzymały premię zadaniową, dostaną dodatkową gratyfikację w postaci premii wynikowej.

– Premie to konieczny element wynagradzania i motywowania pracowników Poczty Polskiej. Porozumienie jest niełatwym kompromisem pomiędzy uzasadnionymi oczekiwaniami pracowników naszej firmy i jej trudną sytuacją finansową – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej. Jak się dowiedzieliśmy, poprawa warunków pracy i wynagrodzeń jest jednym z kluczowych elementów nowej strategii Poczty Polskiej przyjętej przez radę nadzorczą.

Dlatego stabilne zatrudnienie, płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku są priorytetem działań obecnego zarządu. Zarząd Poczty Polskiej, podobnie jak pracownicy, widzi konieczność zmiany wynagrodzeń w spółce i podejmuje konkretne działania, by to zmienić. Z tego względu trwają prace nad możliwością wprowadzenia rozwiązań systemowych, związanych z systematycznym wzrostem wynagrodzeń w firmie.

Średnie miesięczne wynagrodzenie listonoszy z nagrodami jubileuszowymi, odprawami oraz premią roczną wynosi teraz 2818,07 zł. Listonosze miejscy średnio otrzymują miesięcznie 2825,77 zł. brutto, a wiejscy: 2807,97 zł brutto.

Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym PP, prace nad nowym systemem premiowania zaczęły się przed niedawnymi protestami pracowników.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.