Zbigniew Marecki

Porozumieli się w sprawie premii na Poczcie Polskiej

Porozumieli się w sprawie premii na Poczcie Polskiej
Zbigniew Marecki

Premie w wysokości ponad 950 zł brutto w kwartale mogą otrzymać pracownicy okienek i listonosze Poczty Polskiej.

Nowy system premiowania zarząd Poczty Polskiej uzgodnił z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, działającymi w tej firmie – Związkiem Zawodowym Pracowników Poczty i Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej.

Pierwsze pieniądze trafią na konta już w drugim kwartale 2017 roku. Dokument przewiduje wpływ indywidualnych wyników pracy na wysokość tej części wynagrodzenia. W przypadku doręczycieli i pracowników sortowni prawie 2/3 premii będzie stanowiła premia czasowo-jakościowa, na której wysokość wpłynie jakość wykonywanej pracy i zaangażowanie, a także liczba przepracowanych dni w danym miesiącu.

Do tego dojdzie premia zadaniowa wypłacana, jeśli zarówno pracownik, jak i jego jednostka organizacyjna zrealizują zaplanowane na dany okres zadania. Dodatkowo, gdy firma w danym kwartale osiągnie zakładany wynik na poziomie co najmniej 100 proc., wszystkie osoby, które otrzymały premię zadaniową, dostaną dodatkową gratyfikację w postaci premii wynikowej.

– Premie to konieczny element wynagradzania i motywowania pracowników Poczty Polskiej. Porozumienie jest niełatwym kompromisem pomiędzy uzasadnionymi oczekiwaniami pracowników naszej firmy i jej trudną sytuacją finansową – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej. Jak się dowiedzieliśmy, poprawa warunków pracy i wynagrodzeń jest jednym z kluczowych elementów nowej strategii Poczty Polskiej przyjętej przez radę nadzorczą.

Dlatego stabilne zatrudnienie, płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku są priorytetem działań obecnego zarządu. Zarząd Poczty Polskiej, podobnie jak pracownicy, widzi konieczność zmiany wynagrodzeń w spółce i podejmuje konkretne działania, by to zmienić. Z tego względu trwają prace nad możliwością wprowadzenia rozwiązań systemowych, związanych z systematycznym wzrostem wynagrodzeń w firmie.

Średnie miesięczne wynagrodzenie listonoszy z nagrodami jubileuszowymi, odprawami oraz premią roczną wynosi teraz 2818,07 zł. Listonosze miejscy średnio otrzymują miesięcznie 2825,77 zł. brutto, a wiejscy: 2807,97 zł brutto.

Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym PP, prace nad nowym systemem premiowania zaczęły się przed niedawnymi protestami pracowników.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.