Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane na środę

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Damian [email protected]

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane na środę

Damian [email protected]

Nadchodzący szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży przyspieszyły powołanie obrad RBN przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Od jakiegoś czasu prezydentowi Andrzejowi Dudzie zarzucano, że zwleka z organizacją pierwszego posiedzenia RBN. Prezydent postanowił, że sprawy bezpieczeństwa Polski nie mogą dłużej czekać i zwołał pierwsze w swej kadencji obrady.

- Posiedzenie będzie poświęcone wskazaniu głównych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju oraz wskazaniu aktualnych kwestii związanych z bezpieczeństwem Polski - poinformował na piątkowej konferencji prasowej Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie odbędzie się 9 marca o godz. 12.

Szef BBN powiedział, że zwołanie tych obrad było konieczne, ponieważ w najbliższym czasie dojdzie do bardzo ważnych wydarzeń. W nadchodzących miesiącach odbędą się szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Paweł Soloch dodał, że na najbliższe posiedzenie RBN zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju, tj. marszałek Sejmu, marszałek Senatu, prezes Rady Ministrów, ministrowie: obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji. Zaproszenie otrzymali także przedstawiciele wszystkich partii opozycyjnych. Szef BBN zaznaczył, że porozumienie w tej kwestii jest bardzo istotne dla budowania porozumienia w kwestii bezpieczeństwa Polski, dlatego też będzie ono niejawne.

Posłowie opozycji wyrazili chęć uczestnictwa w tym zebraniu. Jak dowiedział się dziennikarz Agencji Informacyjnej Polska Press, na spotkanie przyjdzie Ryszard Petru z .Nowoczesnej i Paweł Kukiz z klubu Kukiz’15. Pozostałe partie zadeklarowały, że zaraz po zapoznaniu się z treścią zaproszenia również przedstawią swoich reprezentantów.

Ostatnie zebranie rady odbyło się w lipcu ubiegłego roku. Przewodniczył mu kończący swą kadencję prezydent Bronisław Komorowski.

Autor: Damian Witek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.