Powraca Świecka Sztuka. Tym razem w Chełmnie [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Michał Pietruszka
Maciej Ciemny

Powraca Świecka Sztuka. Tym razem w Chełmnie [zdjęcia]

Maciej Ciemny

W zeszłym roku prace młodych artystów ze Świecia prezentowano w miastach północnej Polski. Za tydzień rozpocznie się druga edycja akcji.

Od przyszłego piątku przez miesiąc będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Chełmińskiej wystawę prac Michała Pietruszki skupionych w cyklu „Fantastyka”. To pierwsza tegoroczna odsłona wznowionej Świeckiej Sztuki.

Świecianin Michał Pietruszka ma 23 lata. Jest absolwentem Zespołu Szkół Menedżerskich.

- Jako dziecko duże wrażenie robiły na mnie rysunki rodziców i choć nie zajmowali się sztuką zawodowo, często poświęcali swój czas na rysowanie i malowanie - wspomina młody artysta. - Wcześnie zacząłem interesować się fantastyką i komiksem. Prace wykonuję ołówkiem i cyfrowo za pomocą tabletu graficznego, skupiam się głównie na użyciu pędzi i ich fakturze, zwykle nie używam gotowych tekstur - opowiada o warsztacie.

Pietruszka obecnie studiuje w Bydgoszczy, a sztukę traktuje jako formę ucieczki. - Rysowanie jest dla mnie odskocznią. Pozwala mi swobodnie wyrażać to, co bywa trudne do opisania za pomocą słów. Na pracach mogę umieścić swój charakter i wyrazić swoje emocje.

Za ważne zadanie Pietruszka uważa odzwierciedlanie ludzkich twarzy. - Fascynują mnie ludzkie rysy i zmarszczki, które są odzwierciedleniem cech i emocji towarzyszącym ludziom przez większą cześć życia.

Wernisaż w przyszły piątek o godz. 17. Wstęp wolny.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.