Powstanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej

Czytaj dalej
Magdalena Olechnowicz

Powstanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej

Magdalena Olechnowicz

W lęborskim SPS ZOZ powstanie ośrodek rehabilitacyjny i ogród sensoryczny. Prace rozpoczną się w październiku, a zakończą w marcu 2018 roku.

Budowę ośrodka rehabilitacji kardiologicznej, zakup sprzętu medycznego, utworzenie ogrodu sensorycznego oraz wprowadzenie telerehabilitacji zakłada projekt Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego projekt ten otrzymał unijne dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita jego wartość to ponad 6,2 mln zł, z czego prawie 5 mln zł stanowi wsparcie unijne. Podpisanie umów, z udziałem marszałków Wiesława Byczkowskiego i Pawła Orłowskie-go, odbyło się w piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku.

W lęborskim SPS ZOZ utworzony zostanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej, wyposażony w wysokospecjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny. Będą to m.in.: aparaty do elektroterapii i laseroterapii, przewoźny EKG, dyski sensoryczne, bieżnia i drabinki, holtery, kardiomonitor, kozetka, kule łokciowe i maty, orbitrek, pionizator, pompa infuzyjna, ssak elektryczny, defibrylator, spirometr, wagi, ciśnieniomierze, wózki inwalidzkie i zabiegowe, a także łóżka z szafkami.

Wyremontowane obiekty szpitalne zostaną przystosowane do wymagań specjalistycznych poradni: kardiologicznej, diabetologicznej, neurologicznej, geriatrycznej, psychogeriatrycznej, pulmonologicznej, onkologicznej i leczenia bólu. Wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełno-sprawnych.

Na poprawę dostępności do nowoczesnych metod leczenia wpłynie także modernizacja oddziałów kardiologii i chirurgii onkologicznej, działu fizjoterapii, a przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych form terapeutycznych, takich jak telerehabilitacja czy ogród sensoryczny. Dzięki temu skróci się czas hospitalizacji, leczenia i rekonwalescencji. Inwestycja lęborskiego SPS ZOZ zapewni pacjentom kompleksową opiekę przez rehabilitację świadczoną przez zespół specjalistów. Będzie ona obejmować leczenie szpitalne, ambulatoryjne, środowiskowe, a także działania edukacyjne.

Magdalena Olechnowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.