Zbigniew Marecki

Prezes kresowiaków spotkał się z prezydentem Biedroniem. Rozmawiali o pomniku Piłsudskiego

Budowa pomnika marszałka Piłsudskiego to jedna z idei słupskich działaczy Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna Budowa pomnika marszałka Piłsudskiego to jedna z idei słupskich działaczy Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna
Zbigniew Marecki

Przy pączkach i herbacie Marian Boratyński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, rozmawiał z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska. Rozmowa dotyczyła nie tylko projektu budowy w Słupsku pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, ale również tegorocznych imprez, które w mieście zamierza zorganizować towarzystwo.

To duża zmiana, bo dotychczas strony na temat pomnika rozmawiały głównie za naszym pośrednictwem. Tym razem doszło do bezpośredniego spotkania.

- Generalnie pan prezydent w rozmowie powtórzył to, co już mówił podczas rozmowy z "Głosem". Stwierdził, że projekt budowy pomnika marszałka Piłsudskiego w Słupsku to ciekawa inicjatywa i że jest gotów wstąpić do Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Piłsudskiego, który zamierzamy powołać jako Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.