Prezydent Andrzej Duda jeździł z dziećmi w Istebnej

Czytaj dalej
Maria Zawała

Prezydent Andrzej Duda jeździł z dziećmi w Istebnej

Maria Zawała

Podopieczni Fundacji „Dorastaj z Nami” oraz uczniowie szkół podstawowych z Wisły spędzili sobotę 5 marca na nartach w Istebnej w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy. -Jak państwo widzą, jestem cały i zdrowy - mówił prezydent pytany przez dziennikarzy o piątkowy wypadek jego limuzyny na autostradzie A4.

Prezydent Andrzej Duda wcielił się w sobotę do południa w rolę instruktora narciarskiego, zjeżdżając od 9 do 12 z dziećmi na stoku Złoty Groń w Istebnej.

-Prezydent bardzo dobrze jeździ na nartach, jestem od dawna jego trenerem. Ma też bardzo dobry kontakt z dziećmi- przyznał Piotr Nowacki, doradca prezydenta.

-Narciarstwo było moją pasją od dziecka, ale dopiero jako dorosły zdecydowałem się podszlifować swoje umiejętności i jeździć sportowo. Chciałbym, aby powstał w Polsce program wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Pracujemy nad tym z ministrem sportu - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Anną Sojką z Polskiego Radia Katowice (cały wywiad 6 marca o g. 9.40 w PR Katowice).


Fragment rozmowy red. Anny Sojki z Polskiego Radia Katowice z prezydentem Andrzejem Dudą

W sobotę po południu dzieci wspólnie z prezydentem miały w planach obejrzenie zmagań skoczków podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Niestety, zawody, z powodu silnego wiatru odwołano.

Prezydent Andrzej Duda, w tym roku co najmniej trzy razy pojawił się na stoku. W piątek 4 marca, wziął udział w Mistrzostwach Polski Parlamentarzystów i Samorządowców w Narciarstwie Alpejskim, które odbywały się w Karpaczu.

W właśnie w piątek,gdy jechał z Karpacza do Wisły w prezydenckiej limuzynie pękła opona i samochód wylądował w rowie. - Jak państwo widzą, jestem cały i zdrowy - powiedział dziennikarzom stojąc w kolejce do wyciągu w Istebnej. - Sprawa będzie badana przez ekspertów. Mam nadzieję, że zostanie zbadana porządnie i wnikliwie, bo taka rzecz nie powinna się zdarzyć. Głębokie podziękowania w kierunku pana kierowcy, który prowadził samochód - oficera Biura Ochrony Rządu, który prowadził samochód - podkreślił Andrzej Duda.

Podczas tegorocznej aukcji na XVII Charytatywnym Balu Dziennikarzy udało się zebrać ponad 250 tys. zł. Dochód z aukcji wspomoże najmłodszych: Fundację „Dorastaj z Nami”, opiekującą się dziećmi osieroconymi przez funkcjonariuszy publicznych oraz Fundację „Po Drugie”, wspierającej młodzież z placówek resocjalizacyjnych zagrożonych wykluczeniem społecznym. Część środków wspomoże również podopiecznych Fundacji Polsat i TVN „Nie jesteś sam”.


*Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.