Prezydent Andrzej Duda w Lublińcu, Kłobucku i Herbach w lutym 2019 chwalił program społeczny PiS

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek, PW, PC

Prezydent Andrzej Duda w Lublińcu, Kłobucku i Herbach w lutym 2019 chwalił program społeczny PiS

Bartłomiej Romanek, PW, PC

Prezydent Andrzej Duda 25 lutego podpisał postanowienie o wyznaczeniu terminu wyborów do europarlamentu na 26 maja i od razu ruszył z wizytą do powiatów lublinieckiego i kłobuckiego.

Wizyta prezydenta RP, Andrzeja Dudy w Lublińcu, Kłobucku i Herbach pierwotnie miała się odbyć 15 stycznia 2019, ale wówczas odwołano ją z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Sześć tygodni później, w lutym 2019, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami swojej kancelarii, prezydent RP zawitał do powiatów lublinieckiego i kłobuckiego.

Andrzej Duda 25 lutego na początku odwiedził Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym Batalion „Zośka”, a później uczestniczył w pokazie sprzętu wojskowego lublinieckich komandosów oraz wręczył odznaczenia żołnierzom, którzy wykazali się odwagą podczas misji zagranicznych.

W Lublińcu prezydent nie zabierał głosu, uczynił to dopiero podczas spotkania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach. Wczoraj rano prezydent podpisał dwa ważne dokument: zmienioną ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim, a także postanowienie o wyznaczeniu terminu wyborów do Parlamentu Europejskiego na 26 maja.

Słuchając słów prezydenta RP w Herbach, można było odnieść wrażenie, że jego wizyta jest elementem kampanii wyborczej do Europarlamentu, którą oficjalnie rozpoczęło właśnie jego postanowienie.

– Celem mojej prezydentury są mniejsze miasta i gminy. Bardzo mi zależy na tym, co nazywaliśmy zrównoważonym rozwojem, a co naprawdę jest rozwojem równym, że Polska powinna się rozwijać w każdym zakątku, żeby niwelować różnicę, a warunki życia były jednakowe – mówił prezydent RP, chwaląc gminę i jej mieszkańców za trud włożony w pracę na rzecz rozwoju gminy i podkreślając, że Herby są symbolem scalenie i zjednoczenia Polski, bo w czasie rozbiorów były one rozdarte, jak cały kraj.

Prezydent wyraził również nadzieję, że podjęte przez niego i rząd działania sprawią, że w Polsce będzie dało się mieszkać, a Polacy nie będą musieli wyjeżdżać za granicę.

W Kłobucku Andrzej Duda mówił, że cieszy się, iż uda się rozszerzyć program 500 Plus, co jest możliwe dzięki uniemożliwieniu rozkradania podatku VAT. Prezydent RP obiecał lokalnym władzom wsparcie w staraniach o obwodnicę miasta.

Bartłomiej Romanek, PW, PC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.