Prima aprilis ze słupską strefą

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Aleksander Radomski

Prima aprilis ze słupską strefą

Aleksander Radomski

Rozszerzona strefa parkowania powinna działać od 1 marca. 
Nowy termin to 1 kwietnia. Pytanie, czy zostanie dotrzymany.

Zgodnie z uchwałą rozszerzona strefa płatnego parkowania obowiązuje w Słupsku od 1 marca. Zapis jest jednak martwy, bo prace nad jej ustanowieniem wciąż są w toku. Jak do tej pory nie udało się zainstalować wszystkich 95 nowych parkometrów, w których, wykupując bilet, trzeba będzie wpisać numer rejestracyjny auta. Proces ma zakończyć się przed pierwszym dniem kwietnia. Strefa nie zacznie jednak działać w prima aprilis, w sobotę, bo w weekend parkowanie jest bezpłatne. Najpewniej parkowanie w nowej odsłonie rozpocznie się więc od poniedziałku.

Kiedy na początku miesiąca „Głos” pytał o powody zwłoki w terminach, Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska, uzasadniał, że to efekt przyjęcia przez radę zapisu niezgodnego z prawem, co trzeba było poprawiać na styczniowej sesji. Skutkowało to brakiem czasu na przygotowania i przetarg. Wówczas Beata Chrzanowska, przewodnicząca rady, podnosiła, że to prezydent nie działał na czas, zostanie z tego rozliczony i zapowiedziała interpelację.

Zapytała nie tylko o terminy, ale i o koszty. W końcu miesiąc opóźnienia oznacza mniejsze wpływy. Ich wskazanie nie jest jednak możliwe. „Oszacowanie faktycznych strat z tytułu niepobierania z dniem 1 marca należnych opłat za postój możliwe będzie dopiero po uruchomieniu nowej strefy i upływie terminu tożsamego z terminem opóźnienia” – pisze wiceprezydent Marek Biernacki, zapewniając, że niezwłocznie o tym poinformuje.

Nie jest to jedyne spóźnienie związane ze strefą. Na najbliższej sesji radni zajmą się skargą na działalność prezydenta miasta. Chodzi o odpowiedź na petycję jednego z mieszkańców w tej sprawie. Miasto odpowiedzi udzieliło, ale po terminie.

Przypomnijmy, że to władze miasta chciały rozszerzenia strefy płatnego parkowania i podniesienia opłaty za pierwsze pół godziny oraz wydłużenia czasu obowiązywania opłaty w ciągu dnia. Radni zgodzili się tylko na rozszerzenie. Strefa została powiększona o dziesięć całych ulic oraz pięć fragmentów ulic: Armii Krajowej (na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Henryka Pobożnego), Władysława Broniewskiego, Jana Kilińskiego, Zygmunta Krasińskiego, Adama Mickiewicza (na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Wolności), Partyzantów (na odcinku od ul. Sądowej do ul. Garncarskiej), plac Dąbrowskiego, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, 
Ludwika Solskiego, Stanisława Staszica, Wileńskiej (na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Wolności), Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego i Wandy (do ul. Kościuszki).

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.