Maciej Czerniak

Prof. Janusz Golinowski z UKW: - Wejście do gry Trzaskowskiego już spolaryzowało politycznie kampanię

Prof. Janusz Golinowski:  W przypadku Trzaskowskiego działa jeszcze efekt świeżości. Fot. Dariusz Bloch Prof. Janusz Golinowski: W przypadku Trzaskowskiego działa jeszcze efekt świeżości.
Maciej Czerniak

- Musimy pamiętać, że Polska to nie tylko duże miasta i akurat środowiska małomiasteczkowe, wiejskie nie są zainteresowane ideologiczną lewicowością w znaczeniu obyczajowym - mówi prof. Janusz Golinowski z UKW.

Kiedy rozmawialiśmy ostatnio, czyli w połowie maja, mówił pan, że politycy w kampanii wyborczej nie zajmują się sprawami, które nie dotyczą życia wyborców, realiów, a skupiają się na walce partyjnej. To się zmieniło?
Dzięki wejściu do walki wyborczej nowej twarzy, czyli pana Trzaskowskiego, mamy znowu sytuację mocnej polaryzacji między tym, co jest między PiS-em, a PO, dlatego pozostali kandydaci, jak panowie Biedroń, Kosiniak-Kamysz, czy nawet Hołownia zjechali na dolne strefy w rankingach.

W dalszej części rozmowa z prof. Januszem Golinowskim, politologiem z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o tym, w jakim kierunku zmierza kampania wyborcza.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.