Profesjonalny sprzęt do nauki kosmetologii na Akademii Pomorskiej

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Monika Zacharzewska

Profesjonalny sprzęt do nauki kosmetologii na Akademii Pomorskiej

Monika Zacharzewska

Na AP otwarto pierwszą z 16 pracowni planowanych w ramach SOA. Jest to pierwsza pracownia Słupskiego Ośrodka Akademickiego.

Na Akademii Pomorskiej otwarto pierwszą z planowanych 16 pracowni do praktycznej nauki zawodu, które powstaną w ramach realizacji projektu Słupskiego Ośrodka Akademickiego. SOA ma promować praktyczny, dostosowany do wymogów lokalnego rynku pracy model kształcenia na uczelni wyższej. Wartość projektu, na który AP dostała dofinansowanie od marszałka, to 19,5 mln zł.

W poniedziałek władze uczelni zaprosiły na otwarcie pracowni kosmetologii w Instytucie Biologii i Ochrony Środowiska. To właśnie do niej za ponad 50 tys. zł zakupiono nowoczesny i profesjonalny sprzęt m.in. w lampy Wooda stosowane do diagnostyki różnych infekcji skóry oraz zmian pigmentowych, urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej, do galwanizacji i jonoforezy labilnej.

Do tego zakupiono naturalne pędzle do makijażu, miski, cążki, bagietki, miseczki do kwasów, wałki rehabilitacyjne, podgrzewacze do masażu, kominki do aromaterapii oraz niezbędne, profesjonalne preparaty kosmetyczne, kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne.

To wszystko umożliwi naukę przyszłych kosmetologów w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, m.in. manicure i pedicure klasycznego, hybrydowego i żelowego, zdobnictwa paznokci, depilacji woskiem, zabiegów na twarz takich jak peeling kawitacyjny, sonofore- za, laser biostymulacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, jonoforeza labilna oraz zabiegów na ciało i makijażu dziennego czy wieczorowego.

- Kosmetologia to kierunek, który powstała w minionym roku akademickim i jest odpowiedzą na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy - tłumaczy prof. Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej.

I rzeczywiście cieszy się dużym zainteresowanie, głównie pań.

- Na drugim roku mamy dwie grupy studentów, na pierwszym trzy. Do tego dochodzą studenci zaoczni - mówi prof. Oleg Aleksandrowicz, dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. - Muszę przyznać, że cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż np. biologia, gdzie mamy na każdym roku tylko po jednej grupie studentów.

Teraz studentki kosmetologii będą poznawały tajniki pielęgnacji i upiększania urody, u siebie na uczelni.

- To ogromna wygoda i komfort prowadzenia zajęć. Wcześniej niestety musieliśmy korzystać z pracowni wynajmowanych od innych szkół w Słupsku, które uczą zawodu kosmetyczki - mówi wykładowczyni Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska AP dr Anna Zduńczyk.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.