Prokurator zajmie się sprawą zagubienia ucznia

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

Prokurator zajmie się sprawą zagubienia ucznia

Zbigniew Marecki

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zdecyduje, czy rozpocznie postępowanie w sprawie nauczycielki, która zgubiła ucznia podczas wycieczki

Czerwcowa wycieczka szkolna trzecioklasistów z podstawówki STO w Słupsku do parku roz-rywki w Darłowie skończyła się doniesieniem do Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Powód? Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej STO w Słupsku zapomniała zabrać z Darłowa jednego ze swoich uczniów, choć miała pod opieką jedynie kilkunaścioro dzieci.
Zgubę odebrali rodzice, a nauczycielka błyskawicznie straciła pracę. Gdy napisaliśmy o tej sprawie, odezwała się do nas. Napisała list elektroniczny, w którym otwarcie próbowała całą winą za niefortunne wydarzenie obciążyć ucznia i jego rodziców.

Sprawą zajmowali się już pracownicy słupskiej dele
gatury Kuratorium Oświaty 
w Gdańsku, którzy potwierdzili, że nauczycielka zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie. Teraz to zdarzenie bada rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie pomorskim, który we wrześniu ma zakończyć swoje postępowanie.

Z kolei zawiadomienie wysłane do prokuratury przez rozgniewanych rodziców trafiło do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, która przekazała je do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, bo do zdarzenia doszło w Darłowie, które podlega tej ostatniej prokuraturze. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie zakończono postępowanie sprawdzające, które prowadziła policja. Za kilka dni Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zdecyduje, czy rozpocznie postępowanie w tej sprawie.

Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.