Prokuratura ma nowy trop w sprawie wyprania 85 milionów przez węglowe spółki

Czytaj dalej
Fot. Paweł Skraba
Maciej Czerniak

Prokuratura ma nowy trop w sprawie wyprania 85 milionów przez węglowe spółki

Maciej Czerniak

Po sześciu latach nie widać końca śledztwa w sprawie SkładówWęgla.pl. Prokuratura ma nowe informacje dotyczące rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami.

- Prawdopodobnie będzie kierowany wniosek o przedłużenie postępowania - potwierdza prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, planowane jest poszerzenie zakresu podmiotowego śledztwa.

A to oznacza, że albo śledczy zamierzają postawić kolejne zarzuty obecnym podejrzanym, albo do 26 osób, które już znalazły się na liście podejrzanych, dołączą nowi. Już w 2019 roku prokurator wystąpił do sądu o wydanie zezwolenia na zwolnienie z tajemnic zawodowych. Inny wniosek dotyczył pomocy prawnej w związku z zagranicznymi firmami, które były związane ze SkładamiWęgla.pl. Śledczy zapewniali jednak, że nie chodzi o informację ze służb rosyjskich, choć akurat ten trop wydawał się w śledztwie oczywisty. SkładyWęgla.pl poprzez siostrzaną spółkę MM Group były biznesowo związane z rosyjskim eksporterem węgla z Syberii.

Po sześciu latach nie widać końca śledztwa w sprawie SkładówWęgla.pl. Jakie są nowe informacje w sprawie? Przeczytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.