Grzegorz Hilarecki

Protesty rosną też przed słupskim sądem

Protesty rosną też przed słupskim sądem
Grzegorz Hilarecki

W czwartek wieczorem już ponad 250 osób wzięło udział w demonstracji przeciw uchwalonym przez PiS zmianom w sądach.

Z wieczora na wieczór, skoro demonstracje zaczynają się o godzinie 21, przybywa w Słupsku protestujących. Nie zmienia się zaś sam polityczny charakter demonstracji, którym ton nadają lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, ale są też przedstawiciele wszystkich innych sił politycznych w samorządzie, oprócz PiS.

Przybywa zaś prawników i zwykłych mieszkańców miasta oraz powiatu. Przemawiali działacze słupskiego KOD-u, Anna Bogucka- -Skowrońska, była sędzia trybunału stanu. Ale najważniejsze były słowa sędzi Danuty Jastrzębskiej z Sądu Okręgowego w Słupsku. Mówiła, że wcześniej nigdy nie słyszała tylu obelg wobec sędziów, którzy jej zdaniem nie są kastą, uprzywilejowaną grupą, a ciężko pracują. Tyle że zawsze jedna ze stron postępowania jest niezadowolona, ale to wynika z natury sądzenia. W czwartek zapalone świeczki ułożono w napis 3 razy veto, w apelu do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował uchwalone przez sejmową większość zmiany w polskim sądownictwie.

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.