Bogumiła Rzeczkowska

Przed słupskim sądem rozpoczął się proces o podpalenie mieszkania

Adam M. i Łukasz D. od połowy czerwca ubiegłego roku przebywają w areszcie. Przed sądem obaj oskarżeni odpowiadają jako recydywiści. Grozi im więc podwyższona Fot. Fot. Krzysztof Piotrkowski Adam M. i Łukasz D. od połowy czerwca ubiegłego roku przebywają w areszcie. Przed sądem obaj oskarżeni odpowiadają jako recydywiści. Grozi im więc podwyższona kara
Bogumiła Rzeczkowska

Przed Sądem Rejonowym w Słupsku rozpoczął się proces dwóch oskarżonych o podpalenie mieszkania przy ul. Fałata. Pożar wybuchł 10 czerwca ubiegłego roku. Prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Słupsku oskarżyła 27-letniego Adama M. i 31-letniego Łukasza D.

Adam M. odpowiada za podżeganie Łukasza D. oraz Nikodema S. do podpalenia jednego z mieszkań przy ul. Fałata w Słupsku. Natomiast Łukasz D. za to, że działając wspólnie i w porozumieniu z Nikodemem S., na polecenie Adama M., dokonał podpalenia tego mieszkania.

Według śledztwa, do podpalenia mieszkania doszło, gdy domownicy pojechali na wesele. Sprawcy weszli do wewnątrz, używając najprawdopodobniej dorobionego klucza.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.