Przedszkole Niepubliczne ,,POD AKACJAMI”

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Przedszkole Niepubliczne ,,POD AKACJAMI”

Materiał informacyjny

Przedszkole niepubliczne ,,POD AKACJAMI” działa nieprzerwanie od 1995 r. Powstało na bazie przedszkola publicznego nr 69 i jest pierwszą tego typu placówką w Nowym Fordonie.

Obecnie w placówce jest czynnych 6 oddziałów przedszkolnych, w których może uczyć się i bawić do 25 przedszkolaków. Dzieci na co dzień przebywają w przestronnych, kolorowych i świetnie wyposażonych salach, przy których znajdują się dziecięce łazienki.

Tu podaj tekst alternatywny

Ponadto, przedszkolaki korzystają również z sali artystycznej i gimnastycznej. Dysponujemy także własną kuchni, w której pani kucharka wyczarowuje smaczne, wartościowe i urozmaicone posiłki.

Tu podaj tekst alternatywny

Placówka otoczona jest ogromnym, zielonym terenem przynależnym do przedszkola. Posiadamy własny ogródek i niezwykły, bogato wyposażony plac zabaw. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole otoczone jest różnymi gatunkami pięknych drzew, wśród których znajduje się także ponad 120 letni dąb, uznany za pomnik przyrody.

Tu podaj tekst alternatywny

Działamy przez cały rok, bez przerwy wakacyjnej. Nasze przedszkole czynne jest w godzinach od 6 do 17.

Cała nasza kadra to ludzie niezwykle zaangażowani w swoją pracę. Nauczyciele swój zawód wykonują z wielką pasją i kreatywnością aby zaszczepiać w swoich podopiecznych pęd do zdobywania wiedzy i dążenie do samodzielności.

Tu podaj tekst alternatywny

W ramach czesnego wszystkie przedszkolaki mają zagwarantowane, raz w tygodniu zajęcia taneczne oraz rytmikę. Codziennie dzieci biorą udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, prowadzonych przez naszego lektora. W progi naszego przedszkola zapraszani są często liczni goście, np. muzycy z filharmonii, teatry dla dzieci, przedstawiciele różnych zawodów itp.

W ramach zajęć dodatkowo płatnych, przedszkolaki mogą uczestniczyć w zajęciach z robotyki, zajęciach sportowych, i zumby. Wychowankowie z wadami wymowy, objęci są opieką pani logopedy, która na stałe współpracuje z naszym przedszkolem i bezpłatnie diagnozuje wszystkie nowo przyjęte dzieci.

Nasze przedszkolaki mogą liczyć na wiele różnych atrakcji. Organizujemy dla nich liczne konkursy i uroczystości, np. obchody Dnia Przedszkolaka, spotkanie mikołajkowe i bal karnawałowy z upominkami, powitanie wiosny, Dzień Dziecka itp. Na stałe współpracujemy z biblioteką miejską. Wyruszamy na wycieczki piesze i autokarowe, celem zobaczenia ciekawych miejsc i zdobycia nowych doświadczeń. Korzystamy z okolicznych ścieżek dydaktycznych, wielu zajęć warsztatowych aby poznać praktyczną stronę wytwarzania różnego rodzaju przedmiotów.

Dzieci opuszczające progi naszego przedszkola są bardzo dobrze przygotowane do obowiązku szkolnego za co chwalą nas ich nowi nauczyciele. Nasi absolwenci chętnie i często wracają w nasze progi i z zadowoleniem wspominają przedszkolne lata. Niektórzy z nich powierzają nam swoje pociechy, co jest dla nas niezwykłym rodzajem podziękowania i wyrazem zaufania.

Przedszkole niepubliczne ,, Pod Akacjami”
Thommee 5, 85-791 Bydgoszcz

tel. 52 3430439
tel. 785 801 934

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.