Zbigniew Marecki

Przekąski z fabryki w Głobinie smakują nie tylko w Polsce

Blisko połowę załogi  spółki Perla Polska stanowią pracownicy z Ukrainy Blisko połowę załogi spółki Perla Polska stanowią pracownicy z Ukrainy
Zbigniew Marecki

Chodzi o firmę Perla Polska, która działa przy ul. Przemysłowej 26 w Głobinie. Żeby do niej dojechać, w Głobinie trzeba skręcić w prawo i wjechać w drogę prowadzącą między działającymi tam fabrykami.

Na samym jej końcu ponad 8 tys. metrów kwadratowych zajmują pomieszczenia spółki. Ze sporego parkingu wchodzi się do nowocześnie urządzonej części administracyjnej, gdzie pracują ludzie odpowiedzialni za eksport, import oraz sprawne funkcjonowanie zakładu, który w Polsce zatrudnia ok. 360 osób.

Jego serce stanowi część produkcyjna, gdzie się obrabia owoce i warzywa sprowadzane z kilku kontynentów, a potem na jedenastu liniach produkcyjnych komponuje różnego typu przekąski - od humusów w wielu smakach, poprzez mniej lub bardziej egzotyczne sałatki, aż po antipasti i krewetki.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.