Wojciech Frelichowski wojciech.frelichowski@gp24.pl

Przepisowa szkolna edukacja

Przepisowa szkolna edukacja
Wojciech Frelichowski wojciech.frelichowski@gp24.pl

Naukę najlepiej rozpoczynać w młodym wieku. Dotyczy to także zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niedawno w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się impreza edukacyjna poświęcona zasadom bezpieczeństwa na drogach i ulicach. Organizatorem spotkania była Compensa i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Uczestniczyło w nim ponad 250 uczniów z 10 szkół podstawowych. Uczestnicy poprzez zabawę w postaci dynamicznych gier i konkursów edukacyjnych angażujących dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości (była wśród nich m.in. Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku) zdobywali wiedzę o podstawowych zasadach poruszania się po drogach i sposobach unikania zagrożeń.

Istotną częścią imprezy była także nauka pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. - Poprzez edukację uczniów
z pierwszych klas szkół podstawowych chcemy kształtować pozytywne postawy już od najmłodszych lat. Wierzymy, że wiedzę nabytą podczas naszych imprez dzieci przynoszą do swoich domów, stając się strażnikami bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym u swoich rodziców - mówi Karolina Tworzydło, dyrektor marketingu i PR Compensy.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w tym spotkaniu zostali wyposażeni w kamizelki i opaski odblaskowe oraz miniapteczki pierwszej pomocy. Jeszcze w tym roku Compensa i Centrum BRD planują powrót do Słupska w celu promocji wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego wpajane są też nieco starszym uczniom. Niedawno w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, działającym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, powstała Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego. Naszym młodszym czytelnikom należy się wyjaśnienie, że przed laty tego rodzaju służba była jedną z rodzajów formacji wchodzących w skład Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze z MSR zajmowali się np. asystowaniem przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkoły podstawowej w pokonywaniu przejść dla pieszych czy organizacją szkoleń na kartę rowerową.

Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego, która powstała w ZSI, ma nieco szersze cele. Jej zadania będą związane z prowadzeniem działań profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udziałem w prelekcjach skierowanych do młodzieży z tematyki ruchu drogowego prowadzonych w szkołach. Zadania tej młodzieżowej służby będą realizowane we współpracy z Komendą Miejską Policji w Słupsku.

Młodzież będzie wykonywać zadania w ramach działań policyjnych związanych m.in. z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i kierowców.

Wojciech Frelichowski wojciech.frelichowski@gp24.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.