Przeprowadzka laryngologii w słupskim szpitalu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Monika Zacharzewska

Przeprowadzka laryngologii w słupskim szpitalu

Monika Zacharzewska

Zaczyna się przeprowadzka oddziału otolaryngologicznego słupskiego szpitala. Tam, gdzie był on dotychczas, na pierwszym piętrze, będzie od nowego roku patologia ciąży.

Dzisiaj rozpocznie się przeprowadzka oddziału otolaryngologicznego w słupskim szpitalu. - To ostatni etap przeprowadzek przed przenosinami porodówki do Słupska. Przeniesienie oddziału laryngologicznego było konieczne, aby zrobić miejsce dla oddziału położniczo- ginekologicznego, który obecnie mieści się jeszcze w Ustce - informuje Elżbieta Gryko, rzeczniczka prasowa słupskiego szpitala. Laryngologia przeniesiona zostanie z pierwszego piętra na parter, gdzie wcześniej mieściła się poradnia chirurgii dla dzieci i pomieszczenia magazynowe.

- Cały parter został przebudowany. Postawiono nowe ściany, instalacje i wentylację dostosowano do potrzeb oddziału - mówi rzeczniczka. - Przygotowana została także sala zabiegowa o wyższym standardzie niż ta, która była dotychczas na oddziale. Różnicą jest klimatyzacja z laminarnym przepływem powietrza, która spełnia wymogi stawiane salom operacyjnym. Powierzchnia przeniesionego oddziału to 670 metrów kwadratowych. Liczba łóżek dla pacjentów pozostanie taka sama. Nadal będzie ich 24.

- Przeprowadzka powinna nam zająć dwa dni. Wszystko jest przygotowane i powinno pójść sprawnie. Dla pacjentów oznacza to tylko zejście piętro niżej - mówi dr Mirosław Gromnicki, ordynator otolaryngologii, który czuwał nad wykończeniem nowego oddziału. - Standard oddziału jest wysoki, z ekipą remontową współpracowało się bardzo dobrze. Pacjenci będą mieli bardzo wysoki komfort leczenia - mówi. Nie dość, że na oddziale znajdzie się niezbędny sprzęt i zabiegi będą wykonywane w profesjonalnych warunkach, to i warunki pobytu są, jak na szpital, bardzo przyjazne. W łazienkach wykonawca odszedł od standardowej szpitalnej, sterylnej bieli i są one wyłożone glazurą drewnopodobną.

Toaleta jest też przy poczekalni przyoddziałowej poradni (wcześniej pacjenci skarżyli się na jej brak). Natomiast w salach i na korytarzach pojawiły się artystyczne malunki. I stonowane, i kolorowe, bo część pacjentów słupskiej laryngologii to dzieci. - Gorąco chcę podziękować pani plastyczce Justynie Sobolewskiej, która wraz z koleżankami ozdobiła malunkami oddział - mówi ordynator. Przeprowadzka laryngologii powinna potrwać dwa dni.

Natomiast w miejscu dotychczasowej laryngologii ruszą prace remontowe dostosowujące oddział do potrzeb położnictwa i patologii ciąży. Część pomieszczeń zostanie przebudowana pod nowe funkcje i doposażona w niezbędne instalacje. Zaawansowane prace trwają już na dawnej dermatologii i w byłej poradni stomatologicznej. Tam przeniesione będą z Ustki trakt porodowy, ginekologia i neonatologia. Wszystkie prace na piętrze powinny zakończyć się do końca roku

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.