Monika Zacharzewska

Przeprowadzki w słupskim szpitalu. Wraca porodówka

Przeprowadzki w słupskim szpitalu. Wraca porodówka
Monika Zacharzewska

W Słupskim szpitalu zmienia się lokalizacja poradni stomatologicznej i chirurgii dziecięcej i wraca oddział położniczy.

Po ponad 15 latach mali słupszczanie i dzieci z regionu słupskiego znów będą przychodzić na świat w Słupsku. Przeniesienie szpitalnych oddziałów położniczego-ginekologicznego i neonatologicznego to priorytet w działaniu zarządu placówki. Mają one znaleźć się w budynku przy ul. Hubaczyków do końca tego roku. Natomiast jeśli nic nie pokrzyżuje planów, pierwsze pacjentki i niemowlaki na tych oddziałach będą przyjmowane w Słupsku po Nowym Roku.

Jednak, aby oddziały z Ustki znalazły się w Słupsku, trzeba im tu zrobić miejsce. Przypomnijmy, że upadła koncepcja budowy odrębnego pawilonu, więc muszą zmieścić się w istniejącym obiekcie. Na początek, już dwa miesiące temu, wyprowadzono do Ustki oddział dermatologiczny. Teraz, od poniedziałku, zmieni się lokalizacja poradni chirurgii dziecięcej i poradni stomatologiczne.

- Obie one pozostają w budynku szpitala przy ul. Hubalczyków, tylko będą w innych miejscach - informuje Elżbieta Gryko, rzeczniczka prasowa szpitala.

- Poradnia chirurgii dziecięcej przeniesiona została z parteru budynku A do budynku B na pierwsze piętro. Została ulokowana na części powierzchni zajmowanej dotychczas przez Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Do poradni można dojść, kierując się od wejścia głównego na pierwsze piętro budynku B.

Z kolei poradnia chirurgii stomatologicznej, która dotychczas mieściła się na pierwszym piętrze budynku A, przeniesiona została do budynku B na część powierzchni zajmowanej dotychczas przez aptekę szpitalną. Wejście do poradni znajduje się z zewnątrz od szczytu budynku B.

Te przenosiny realizowane są po to, by móc przebudować pierwsze piętro budynku A szpitala tak, by znalazły się tam oddział położniczo-ginekologiczny, sala do cięć cesarskich, trakt porodowy i oddział neonatologiczny.

Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie na parter - w miejsce gdzie do tej pory była poradnia chirurgii dziecięcej - oddziału laryngologicznego. Tam, gdzie jest laryngologia będzie oddział ginekologiczno-położniczy, gdzie była chirurgia stomatologiczna będzie blok porodowy, a gdzie była dermatologia - oddział neonatologiczny.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.