Przystanek będzie przeniesiony obok

Czytaj dalej
Fot. Fot. piotr krzyżanowski/polskapress

Przystanek będzie przeniesiony obok

- Gdy staje autobus, pasażerowie przeszkadzają przechodniom i mieszkańcom kamienicy - twierdzi nasz czytelnik.

Pan Janusz regularnie korzysta z linii autobusowych numer 5 i 25. Po zmianach rozkładu jazdy autobusy tych linii nie skręcają już w ul. Jaracza, ale jadą prosto i zatrzymują się m.in. na nowym przystanku Moniuszki.

- Ten przystanek wyznaczono przy samej kamienicy - mówi nasz czytelnik. - Moim zdaniem to nie jest najlepsza lokalizacja. Za każdym razem, gdy jadę tą drogą, na przystanku Moniuszki wsiadają i wysiadają pasażerowie. Dodatkowo są tam przechodnie. No i jeszcze mieszkańcy kamienicy, bo autobusy zatrzymują się niemal na wysokości wejścia na klatkę schodową.

Nasz czytelnik uważa, że niedaleko jest dużo lepsze miejsce do wyznaczenia tego przystanku.

- Zaledwie kilkadziesiąt metrów wcześniej jest spory teren, w okolicy gazowni. Jest pusty i świetnie by się nadał na przystanek autobusowy. Wystarczy tylko przenieść słupek - mówi pan Janusz. - Na obecnym przystanku nie ma zatoczki i autobusy zatrzymują się na jednym pasie jezdni. Przeniesienie przystanku o kilkadziesiąt metrów nie spowodowałoby większych utrudnień dla innych kierowców. Pomogłoby natomiast zarówno pasażerom, jak i mieszkańcom kamienicy i innym pieszym. Przystanek, który znajduje się naprzeciwko, na którym zatrzymują się autobusy jadące w kierunku Kobylnicy, został ustawiony na takim właśnie wolnym placu i tam nie ma problemu z wyminięciem się osób czekających na autobus i pieszych. Po drugiej stronie ulicy powinno być podobnie.
Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej, zapowiada, że przystanek Moniuszki zostanie przeniesiony i to w miejsce, które wskazuje nasz czytelnik.

- Zmiany wprowadzimy od 1 lipca, teraz czekamy na zatwierdzenie nowej organizacji ruchu - mówi Marcin Grzybiński. - Obecną lokalizację przystanku wyznaczyliśmy po to, by był on jak najbliżej ludzi. Ale ponieważ mogą się tam tworzyć sytuacje konfliktowe, przesuniemy go o kilkadziesiąt metrów. Nowa lokalizacje będzie optymalna, choć mieszkańcy ulic Drewnianej i Słowackiego będą mieli do niego odrobinę dalej.

Jak dodaje kierownik działu transportu w ZIM, zmiana lokalizacji przystanku Moniuszki nie spowoduje konieczności zmian w rozkładzie jazdy autobusów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.