Raculanki lepią pierogi, bo wigilia w gminie już 18 grudnia

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Marta Dudka

Raculanki lepią pierogi, bo wigilia w gminie już 18 grudnia

Marta Dudka

- Wspólna wigilia to okazja dla mieszkańców, by się spotkać, porozmawiać. Dla niektórych to też szansa na ciepły posiłek - mówi Anna Wierzbicka.

Rada sołecka, stowarzyszenie na rzecz promocji wsi Racula i Raculanki zapraszają na kiermasz świąteczny i wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole. Panie ze stowarzyszenia już lepią pierogi, by zdążyć do piątku, 18 grudnia. O godzinie 13.00 rozpocznie się kiermasz.

- Przed świetlicą rozłożymy dwa stanowiska. Raculanki już od dwóch, trzech tygodni przygotowują gadżety, które będzie można kupić za przysłowiowe grosze - zaprasza Anna Wierzbicka, szefowa Raculanek.

Na stoiskach będzie można kupić różne świąteczne ozdoby, oczywiście własnoręcznie robione. Będą piękne bombki, robione z kolorowych wstążeczek, pasmanterii i cekinów. I kto zdąży, może załapie się jeszcze na stroiki. Ale Raculanki chętnie podzielą się swoim prawdziwym dobrem, czyli... przetworami! - Do kupienia będą różne dżemy, kompociki, grzybki. Wszystko, co najlepsze z wiejskiej kuchni. A do tego będzie można jeszcze kupić zabawki dla dzieci i książeczki - opowiada Anna Wierzbicka. A późnym popołudniem będzie grzane wino.

A. Wierzbicka: - Raculanki przygotowują wszystko same, nie będzie żadnych podróbek ani gotowych produktów z paczek. Będziemy ucztować, śpiewać kolędy, a stowarzyszenie na rzecz wsi przygotuje jasełka. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę będzie szansa, by podzielić się opłatkiem i... porozmawiać z sąsiadem.
123rf W niedzielę będzie szansa, by podzielić się opłatkiem i... porozmawiać z sąsiadem.

O godzinie 17.00 świąteczna atmosfera przeniesie się do świetlicy na wigilię. W zeszłym roku przyszło aż 120 osób, organizatorzy liczą na to, że w tym będzie jeszcze więcej.

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.