Monika Zacharzewska

Radni zaglądają do szpitala

Słupscy radni zasiadający w komisji zdrowia i spraw społecznych pracują nad stanowiskiem dotyczącym sytuacji w szpitalu. Fot. Krzysztof Piotrkowski Słupscy radni zasiadający w komisji zdrowia i spraw społecznych pracują nad stanowiskiem dotyczącym sytuacji w szpitalu.
Monika Zacharzewska

Słupscy radni zasiadający w komisji zdrowia i spraw społecznych pracują nad stanowiskiem dotyczącym sytuacji w szpitalu.

Przedstawiciele komisji zdrowia i spraw społecznych słupskiej rady miejskiej spotkali się już z członkami związków zawodowych działających w szpitalu. W najbliższym czasie chcą też ustosunkować się do informacji docierających ze strony prezesa zarządu szpitala. Radni powołali zespół roboczy, który pracuje nad wypracowaniem wspólnego stanowiska na temat sytuacji w szpitalu, budzącej protesty i niezadowolenie personelu.

- Praca nie jest łatwa, bo w składzie naszej komisji jest pani radna Jadwiga Stec, zajmująca stanowisko w dyrekcji szpitala, która ma na temat zarządzania nim zgoła inną opinię niż większość radnych - przyznaje Wojciech Lewenstam, przewodniczący komisji zdrowia i spraw społecznych w słupskiej radzie miejskiej.

Twierdzi on, że większość członków komisji nie jest zadowolona z tego, co dzieje się w szpitalu. - Nie podoba nam się styl zarządzania placówką - mówi. - Nie podoba nam się, że oddziały, które są teraz przesuwane, są tym samym pozbawiane ewentualnej możliwości rozwoju. Ginekologię i położnictwo wpycha się w bryłę szpitala, zamiast zapewnić jej miejsce w odrębnym budynku.

Stanowisko w sprawie sytuacji w szpitalu komisja przedłoży przewodniczącej rady miejskiej prawdopodobnie w styczniu. Przypomnijmy, że w styczniu ma dojść do przeniesienia do szpitala w Ustce oddziału dermatologicznego ze Słupska. To pierwszy krok w realizacji planu zarządu szpitala - przeprowadzki do szpitala w Słupsku oddziałów ginekologicznopołożniczego i neonatologicznego. To ma nastąpić do końca 2017 roku.

Zarząd szpitala tak uzasadnia roszadę: „Oddział dermatologiczny ze względu na rodzaj realizowanych świadczeń medycznych ma mniejsze wymagania co do dostępu do szybkiej diagnostyki laboratoryjnej oraz konsultacji lekarzy specjalistów niż oddziały aktualnie znajdujące się w Ustce”.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.