Rekrutacja do przedszkoli ruszy w kwietniu

Czytaj dalej
Monika Zacharzewska

Rekrutacja do przedszkoli ruszy w kwietniu

Monika Zacharzewska

Prawdopodobnie 24 kwietnia zacznie się rekrutacja dzieci do słupskich przedszkoli publicznych. To ponad miesiąc później niż rok temu.

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym są zaniepokojeni, że jeszcze nie zaczęły się zapisy dzieci do miejskich placówek.
- Orientowałem się, że w ubiegłym roku rekrutacja do przedszkoli zaczynała się już na początku marca. Teraz marzec się kończy, a informacji o zapisach nie ma - mówi tata trzylatka ze Słupska.

I rzeczywiście, w tym roku rekrutacja do przedszkoli zacznie się później, bo rada miasta musi przyjąć nową uchwałę w sprawie kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego - dostosowaną do nowego prawa oświatowego. To stanie się prawdopodobnie na dzisiejszej sesji.

- U nas ta uchwała ma charakter porządkowy, bo zasady rekrutacji do przedszkoli praktycznie się nie zmienią - mówi Anna Sadlak, dyrektor wydziału edukacji w słupskim ratuszu.

Jeśli dzisiaj na sesji rady miasta radni przegłosują tę uchwałę, to zarządzeniem prezydenta miasta rekrutacja do miejskich przedszkoli i przyjmowanie wniosków od rodziców będzie trwało od 24 kwietnia do 5 maja.

- Natomiast od 18 do 21 kwietnia będą przyjmowane od rodziców deklaracje o kontynuacji edukacji ich dzieci w przedszkolach - dodaje Anna Sadlak.

W Słupsku funkcjonuje 19 miejskich przedszkoli. Dzieci, które pierwszy raz idą do przedszkola, przyjmowane są w zależności od liczby punktów, które uzyskuje się m.in. za wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka, jego rodzeństwa, rodzica lub obojga rodziców, samotne wychowywanie dziecka czy objęcie dziecka pieczą zastępczą. W drugim etapie, gdy wyniki z pierwszego są równorzędne, a nie ma wystarczającej liczby miejsc w przedszkolu, pod uwagę bierze się też m.in. fakt, czy rodzeństwo dziecka chodzi do tego przedszkola, czy rodzice pracują lub czy dziecko jest wychowywane w rodzinie o wyjątkowo trudnej sytuacji.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.