Daniel Klusek

Remont ul. Kowalskiej. Nie ma drogi dojazdowej, nie ma więc klientów

Zdaniem czytelniczki, dojazd do restauracji jest niemożliwy Zdaniem czytelniczki, dojazd do restauracji jest niemożliwy
Daniel Klusek

- Mamy podpisane umowy na organizację wesel i styp, ale z powodu remontu nie można do nas dojechać - denerwuje się przedstawicielka Restauracji Cechowej. - Przez to tracimy klientów i pieniądze.

Trwa przebudowa niewielkiej ulicy Kowalskiej. Jest ona nieprzejezdna, co najbardziej utrudnia życie przedsiębiorcom prowadzącym biznesy w budynku Cechu Rzemiosł Różnych.

- Tracimy klientów, bo oni nie mają jak do nas dojechać - twierdzi Elżbieta Marczak, pełnomocnik właściciela Restauracji Cechowej. - Rozumiem, że remont jest potrzebny, ale miasto powinno nas o takich pracach poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem, byśmy mogli się do tego przygotować. A my mamy podpisane umowy na organizacje wesel, przygotowujemy również stypy i inne uroczystości. Klienci, którzy zobaczyli, że z dnia na dzień ulica Kowalska została rozkopana i zamknięta dla ruchu, rezygnują z wynajmu sali. Ani oni nie mogą dojechać, ani my nie mamy jak dowieźć towaru. A jeszcze zdarzają się przerwy w dostawie wody, i to w dniu, kiedy miałam zamówioną salę na imprezę dla kilkudziesięciu osób.

Kobieta twierdzi, że zgłaszała problem urzędnikom. Ci deklarowali pomoc, ale - jej zdaniem - nie zrobili jeszcze nic.

- Nie możemy dojechać nawet od strony biblioteki, bo wąska brukowa droga jest zastawiona przez samochody mieszkańców okolicznych bloków - mówi pani Elżbieta.

- Nasze koszty to 20 tysięcy złotych miesięcznie. Kto nam zrekompensuje takie straty? Moglibyśmy w ogóle zamknąć restaurację, albo wysłać pracowników na urlopy.

Marek Biernacki, zastępca prezydenta, zapewnia, że urzędnicy starają się zminimalizować straty przedsiębiorców.

Daniel Klusek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.