Rewitalizacja zamyka ulice Długą i Sygietyńskiego w Słupsku

Czytaj dalej
Alek Radomski

Rewitalizacja zamyka ulice Długą i Sygietyńskiego w Słupsku

Alek Radomski

Zarząd Infrastruktury Miejskiej zapowiedział zmiany w organizacji ruchu w kwartale ulicy Długiej. Kierowcy i mieszkańcy muszą spodziewać się utrudnień.

- Od poniedziałku 18 czerwca w związku z rozpoczęciem przebudowy sześciu ulic: Długiej, Świętopełka, Ogrodowej, Polnej, Płowieckiej oraz Sygietyńskiego, występować będą utrudnienia w ruchu drogowym - informuje Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - W związku z pracami wyłączona z ruchu będzie ul. Długa od ul. Płowieckiej do ul. Sygietyńskiego. Również ul. Sygietyńskiego od ul. Długiej do ul. Lutosławskiego i ul. Świętopełka. Na pozostałych odcinkach dróg objętych przebudową ruch odbywać się będzie bez znaczących utrudnień.

W wyłączonym z ruchu miejscu zaplanowano spore prace, gdzie wykopy miejscami mogą sięgać nawet trzech metrów. Wszystko przez konieczność budowy nowej kanalizacji deszczowej, która ma zastąpić jeszcze XIX-wieczne rozwiązania. Na skrzyżowaniu ul. Sygietyńskiego i Długiej planuje się wykonanie podłączenia do kolektora numer 6, którym deszczówka odprowadzana jest do rzeki Słupi. Po wykonaniu tych prac na plac budowy mają wejść Wodociągi Słupsk i Engie, które ułożą nową sieć wodociągową i ciepłowniczą. Dopiero po nich nową drogę budować ma Krężel. Całość prac w kwartale ul. Długiej ma odbywać się etapami.

Przypomnijmy, że rewitalizacja tego rejonu miasta to gigantyczne przedsięwzięcie, które potrwa do jesieni przyszłego roku. Tylko branża drogowa obejmie kompleksową przebudowę ok. 1470 mb ciągów komunikacyjnych. Wymieniona zostanie cała instalacja podziemna. Na ul. Długiej ciągi komunikacyjne stanowić będą jedną płaszczyznę, nie będzie tam krawężników. Ulicę od chodnika odróżniać będą zastosowane materiały. Przebudowane ciągi zyskają też energooszczędne oświetlenie LED oraz ławki i nasadzenia. Koszt prac to 8,1 mln zł.

Nie będą to jedyne roboty. Na zapleczu podwórza ulicy Długiej i Ogrodowej zaplanowano prace modernizacyjne budynku, w którym funkcjonować będzie Placówka Wsparcia „Dom Sąsiedzki”. Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni ok. 220 mkw. znajdą się sale do zajęć indywidualnych, spotkań grupowych, biuro, jadalnia z aneksem kuchennym i zaplecze sanitarne. W placówce pomoc uzyskają dzieci mające problemy z nauką oraz rodziny przeżywające trudności w pełnieniu ról wychowawczych. Ma też pełnić rolę zaplecza dla działań animacyjnych. Koszt tej inwestycji to blisko 5,3 mln złotych.

Co więcej, Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dostało pozwolenie na budowę dwóch nowych bloków i parkingu przy ul. Długiej i Płowieckiej. Być może już w sierpniu na plac budowy wejdzie wykonawca. W dwóch nowych blokach zostanie zbudowanych 49 mieszkań oraz jeden lokal użytkowy. Ponadto powstanie parking na 51 miejsc parkingowych. Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 r.

Alek Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.