Robi się zimno, więc ruszyła ogrzewalnia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Robi się zimno, więc ruszyła ogrzewalnia

Zbigniew Marecki

Do końca marca w mieście będzie działała ogrzewalnia dla bezdomnych, która jak co roku została uruchomiona przy ul. Przemysłowej 33.

Ogrzewalnia czynna będzie każdego dnia od godz. 18 do 7.30. Funkcjonować będzie do końca marca 2013. Miejsce, gdzie bezdomni mogą się schronić, funkcjonuje w budynku przy ul. Przemysłowej 33, na tyłach tzw. czeczenii, czyli bloku z mieszkaniami socjalnymi. Przygotowano tam 20 miejsc, gdzie siedząc w cieple na krześle, bezdomni mogą spędzić noc.

- Ogrzewalnia jest przeznaczona dla bezdomnych, na co dzień chroniących się przed zimą w altankach działkowych, na dworcach czy wreszcie w klatkach schodowych. Tu będą mogli nie tylko wyspać się w ciepłym, ale też wykąpać i napić herbaty. Pensjonariuszami będzie się opiekował człowiek od nas - mówi Joanna Chudzińska, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta w Słupsku, które za fundusze od pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów alkoholowych prowadzi tę placówkę.

W ogrzewalni obowiązuje zakaz picia alkoholu, jednak warunkiem przyjęcia nie jest bezwzględna trzeźwość, jak to ma miejsce w schronisku św. Alberta. Przed sezonem ogrzewalnię wymalowano. Uporządkowano też sanitariaty. Ogrzewalnia nie gwarantuje wyżywienia, ale bezdomni w kuchni mogą sami zrobić sobie posiłek. Ogrzewalnia jest dostępna nie tylko dla mieszkańców Słupska, ale tak- że dla bezdomnych obojga płci z całego kraju.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.