Grzegorz Hilarecki

Rozmowy o klubie Energa Czarni bez prezesa klubu

Rozmowy o klubie Energa Czarni bez prezesa klubu
Grzegorz Hilarecki

W poniedziałek (13 lutego) w gdańskiej siedzibie Energi odbyło się spotkanie mediacyjne w sprawie klubu Energa Czarni Słupsk.

Nie zaproszono na nie prezesa Andrzeja Twardowskiego. Dzisiaj komunikat w sprawie spotkania wydała posłanka Jolanta Szczypińska, szefowa PiS w regionie słupskim. Czytamy w nim: „Uprzejmie informuję, że w dniu wczorajszym (13 luty) w godzinach popołudniowych odbyło się pierwsze spotkanie w ramach prowadzonych przeze mnie mediacji, pomiędzy głównym udziałowcem klubu Energa Czarni Słupsk, Kancelarią Chałas i wspólnicy, oraz przedstawicielami Grupy Energa, sponsora głównego klubu Czarni Słupsk.

Rozmowy trwały ok. dwóch godzin, a ich rezultatem są wstępne warunki porozumienia, które dają du- że nadzieje na dalszy sponsoring koszykówki przez grupę Energa SA. Strony ustaliły, że szczegóły porozumienia zostaną ostatecznie dopracowane do końca lutego”. Prezes klubu Andrzej Twardowski nie chciał komentować rozmów.

- Nie byłem na nie zaproszony, nie czuję się więc upoważniony - powiedział. - Moim zdaniem powiało optymizmem, jesteśmy na drodze zmierzającej do uratowania sponsoringu Energi dla Czarnych. Rozmowy trwają. W tej chwili nic więcej nie mogę przekazać. Chciałam tylko zakomunikować, że zrobimy wszystko, by ratować klub - powiedziała nam Jolanta Szczypińska.

Gdy dopytywaliśmy, dlaczego nie zaproszono prezesa, odpowiedziała, że przecież był na nim właściciel klubu. Przypomnijmy, ponad miesiąc temu klub ujawnił, że doszło w nim do oszustwa, za którym stał dyrektor sportowy klubu. Straty szacowane są na ok. 200 tys. zł. Sprawę bada prokuratura. Niedawno Szczypińska zorganizowała konferencję, na której powiedziała, że prezes powinien zrezygnować już wcześniej.

- Komunikat Energi w tej sprawie mówił o braku nadzoru w spółce, która korzysta z bardzo dużych sum pochodzących z pieniędzy publicznych. Za ten brak nadzoru prezes Twardowski odpowiada jako jednoosobowy zarząd - mówiła wtedy posłanka. W odpowiedzi Zbigniew Konwiński, szef PO w regionie, na specjalnej konferencji skrytykował działania posłanki Szczypińskiej.

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.