Są pieniądze, będzie długo oczekiwana budowa i modernizacja ulic w Inowrocławiu

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Są pieniądze, będzie długo oczekiwana budowa i modernizacja ulic w Inowrocławiu

Dominik Fijałkowski

Już niebawem powinna rozpocząć się modernizacja ulicy Długiej na odcinku od Lipowej do Marulewskiej. Powstanie też porządna jezdnia, dzięki której od Marulewskiej dojedziemy do ulicy Szymborskiej.

Inwestycja pochłonie prawie 22 miliony złotych. Miasto Inowrocław przeznaczy na ten cel 4,120 mln zł, a gmina Inowrocław około 290 tys. zł. Resztę pieniędzy przekaże marszałek województwa z funduszy Unii Europejskiej.

- Kilka dni temu, w obecności prezydenta Inowrocławia, podpisana została umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a gminą Inowrocław na budowę ulicy zbiorczej łączącej Marulewską z Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej na terenie miasta Inowrocław i gminy Inowrocław - informuje Adriana Herrmann, rzecznik prasowy inowrocławskiego ratusza.

Umowa jest ukoronowaniem kilkuletnich wspólnych starań prezydenta Ryszarda Brejzy i wójta Tadeusza Kacprzaka. Jej realizatorem ma być, jako inwestor, miasto Inowrocław.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.